Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uyuma

normal birşey bende ilk aldığımda hep uyuyordu suyunu sıcat tut kuru alanı olsun 1 haftada bak nasıl canlanıyor içine canlı sinek at hareketli şeyi yiyince başlıyorlar canlanmaya

EMREGUZELAY' Alıntı:
normal birşey bende ilk aldığımda hep uyuyordu suyunu sıcat tut kuru alanı olsun 1 haftada bak nasıl canlanıyor içine canlı sinek at hareketli şeyi yiyince başlıyorlar canlanmaya

Canlı yeme karşıyız! kesinlıkle sinek falan atmayın diyorum içine!
İlk geldiğinde alışmamış oldugundan olabilir uyuması fakat hasta olma ihtimalıde var..Hastalık sağlık bölümümüzü inceleyın.
En kısa zamanda bir ısıtıcı,filtre vb ekipmanları tamamlayın...

nedense tek forumdakiler karşı veterinerler verebilirsiniz diyorlar canlı yem sorun olmaz diyorlar ayrı çok severler canlı yemleri yemeyi diyorlar

O sinek nereden hangi mikrobu kapmış biliyor musun? Ha eğer dersen ki kültür sineklerim var ben özel steril ortamda yetiştiriyorum mikropsuz diyorsan eğer onlardan verebilirsin. Ama camınızdan içeriye girmiş sineğin vücudunda hangi mikropları taşıdığını bilemezsin. İşte bu yüzden canlı yemi önermiyoruz.

Kış uykusuna da yatmış olabilir. Siz forumu iyice bir gezin. :)

Benimde aldığımda kış uykusundaydı... yaklaşık 20 gün falan yemek yemedi. sonra uyandı ve uyandığındada gözleri iltihaplanmıştı ilaç falan derken iyileştirdim yemde yemeye başladı..

Yeni aldığın için daha alışamadı 1-2 hafta böyle devam edebilir fakat sende yardımcı olman gerek kaplumbağana. Suyu 28 derecenin altına düşürmemen gerek. yani su hep sabit ve ılık kalsın ki kaplumbağan kış uykusundaysa eğer kıştan çıktığını düşünüp uyansın.. Ve onu korkutmaman gerek. Öyle ani sesler, dokunuşlar ve kaplumbağanı dahada çekingen bir hale getirebilir.

Arkadaşlar aslında bu konuyu pek açmanıza gerek her kaplumbağa alışma sürecinde uyur ve yem yemez.Bu yüzden kafanıza takmayın akvaryumunuz,ıstıcınız,fitre uvb lambası gibi ekipmanlarınızda varsa 1-2 hafta içinde kaplumbağanız normal haline dönecektir.Eğer plastik kapta bakıyorsanız lütfen demin söylediğim ekipmanları en yakın zamanda almaya çalışın.

Virulence gözleri için ne yaptın bana da söyler misin?Benimkinin de gözleri iltihaplı galiba, mavi mavi, gözbebekleri görünmüyor.

sebahattin' Alıntı:
Virulence gözleri için ne yaptın bana da söyler misin?Benimkinin de gözleri iltihaplı galiba, mavi mavi, gözbebekleri görünmüyor.

Gentagut(2-3 tl / Eczanelerde bulunur) göz damlasını 1 hafta boyunca kullan.

Kullanım Şekli:
♦Günde 3 kere kuru bir yerde 4 saat arayla 2şer defa damlatılacak.
♦Damlatıldıktan sonra 15 dakika kuru bir yerde bekletilmeli ki ilaç gözüne işlesin tedavi sağlansın. Daha sonra yuvasına bırakın.

mailto:/forum/konu-goz-hastaliklari.html

-Ben bu damlayla iyileştirdim kapluşumu. 1 haftada gözlerini açtı.

Virulence' Alıntı:
sebahattin' Alıntı:

Gentagut(2-3 tl / Eczanelerde bulunur) göz damlasını 1 hafta boyunca kullan.

Kullanım Şekli:
♦Günde 3 kere kuru bir yerde 4 saat arayla 2şer defa damlatılacak.
♦Damlatıldıktan sonra 15 dakika kuru bir yerde bekletilmeli ki ilaç gözüne işlesin tedavi sağlansın. Daha sonra yuvasına bırakın.

mailto:/forum/konu-goz-hastaliklari.html

-Ben bu damlayla iyileştirdim kapluşumu. 1 haftada gözlerini açtı.

Çok teşekkür ederim

Geri