Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Alisarp

Bordo Bereli
Iyi gunler,
Bu mesaji gercekten uzulerek yaziyorum 3 kaplusum var : Zeytin,Limon,Michelangelo Michelangelo isimli kaplumbagam disi 21-22 cm boylarinda disi bugun Zeytin Michelangeloyu bogazindan isirdi ve bu olay cok korkutucuydu onlari tutup ayiramadim bile buyuzden kaplumbagama veda etmek zorundayim neden Zeytini sahiplendirmedigimi sorucak olursaniz kendisine 12 yildir bakiyorum ve ondan vazgecemem ne yazikki bugune kadar michelangelonun hayatindan kisaca bahsediyim:
Tam olarak nasil yasadigi ve kac yasinda oldugu bana soylenmesede cok cok kotu bir ortamdan bakamiyoruz diye bana verildi 15 cm boyundaydi ve Zeytin ile Limon la ayni 40 litrelik kaba koydum ve bunun onun icin cok iyi bir yasam oldugunu dusundum daha sonra biraz arastirma yapinca kaplumbagalarima 12 yildir eziyet ettigim buda gelince bunada eziyet ediyor olacagimi anladim daha sonra 360 litre hacimli icinde herseyi olan bir akavryum aldim

Akvaryum ve michelangelonun fotograflari

mailto:/6dzmmw.jpg

Bi adet fotografini buldum buda cok net degil eger isterseniz fotograflarini gonderebilirim

mailto:/2qbyule.jpg

En az benim kadar iyi bakicagindan emin oldugum birine vermek istiyorum cevre illere elden teslim edebilirim asagiya yorum olarak talip olundugu taktirde ozel mesaj olarak size iletisim bilgilerimi atacagim

Cvp: Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Tahmin ettiğim gibi o beyazlamış deri izleride ısırma eseriymiş Ali Sarp.

Hayvanları şu an ayırdın değil mi?

Üzüldüm Ali Sarp , umarım çok iyi bakıcak birini bulursun ekipmanı tam olsa bile hayvanseverlik karakterini de mutlaka tart sahiplenecek kişinin

Ayirdim ama plastik kapta duruyor zeytin

Abi diger konudanda bi bakar misin buarada ?

Valla o kadar çok üzüldüm ki anlatamam. Neden ısırdı acaba bunuda araştırmak lazım. Nerde yanlış yapıldı acaba. Akvaryumun çok güzel duruyo fotoğrafta. O yüzden yaşadıkları ortamdan dolayı olduğunu sanmıyorum.

Michelangelo yu sana ne zaman vermişlerdi acaba yakın bir zaman mı?

Malesef aynı sıkıntıyı ben de yaşadım, ablama verdim ordaki kendinden iki kat büyük bir kaplumbağayı perişan etmiş ısırarak.

Ben de sshiplendirene kadar geçici olarak burda bir tanıdıkta bakıyorum. Kolay değil. Yıllar sonra bile nedensiz saldırganlaşabiliyorlar. En doğrusu tek almak veya ikiz akvaryum kullanmak.

2,5 yildir birliktelerdi emre abi eger bu projenin tarihini ileri alirsam o surede ayri olurlarsa
Tekrar birlesmede bir sorun olur mu ?
Eger olursa akvaryumlari ayirabilebbilirim

@eminemre
Sizin durumuda gorup okumustum ozaman masallah demedim nazar deydi saniyorum
Okadar da ayrilmak istemiyorim ki ondan

Cvp: RE: Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Alisarp' Alıntı:
2,5 yildir birliktelerdi emre abi eger bu projenin tarihini ileri alirsam o surede ayri olurlarsa
Tekrar birlesmede bir sorun olur mu ?
Eger olursa akvaryumlari ayirabilebbilirim

@eminemre
Sizin durumuda gorup okumustum ozaman masallah demedim nazar deydi saniyorum
Okadar da ayrilmak istemiyorim ki ondan

Ayrılma ve birleşmelerin durumunu bilemeyiz. Bu hayvanın derdi büyük ihtimal çiftleşme isteğine yanıt alamamasıdır. Her ikiside buna bünye olarak hazır olup dişi bu erkeği istememiş olabilir. Su ısısını bir önceki geceden 28 ertesi sabah 29 derece yapıp hafta sonu ikisini gözlemle derim. Hatta diğer erkeği biraz dışarı al.

Aslında tam tesi olması gerekiyor ama elimizde çok erkek var. Normalde 1 erkek 2 yada 3 dişi olsa en iyisi olur.

Geçmiş olsun Alisarp.. Bence sahiplendirmeden önce elinden geleni yap hala sorun devam ederse öyle sahiplendir derim

Suan icin degil fakat daha fazla kaplumbaga almak istiyorum acikcasi baska turlerde beslemek istiyorum zaten bu akvaryum olursa 800 litre bir su hacmi olacak ama acelesi yok bu isin
Yani bu akvaryumu hizlica kurarsam vermek zorunda kalmayabilirim sanirim michelangeloyu degil mi ?
Senin dedigin isi degisimi seyini deniyim abi ben bi ona gore bu akvaryum kurucak miyim sahiplendiricek miyim bi ona karar veriyim once abi tabi sizinde goruslerinize gore iki konuyada yaziyorum bunu sahiplendirme basligindan devam ederiz

Ali Sarp, ısı artışı ile cinsel dürtüyü tetiklemen mümkün. Bu esnada dişi istekli olabilir. Diğer erkek akvaryumda olmayıp bir kaç gün bunları gözlemle. Bence bu erkek dişi ile çiftleşmek istiyor ama dişi olumsuz. Bu sebeplede agresifleşmiş olabilir. Bu değerlendirmemi üzerine kapanmasından çıkartıyorum.
Boğazına yaptığı ısırık sonucunu da merak ediyorum. Kan oturması yada kanama gibi durumlar var mı?

Bahsi geçen sistemi kurarsan vermek zorunda kalmayabilirsin yada gerekirse bölersin yada bir dişi daha ile rekabeti kırarsın.

Hayir yok isiriklar zararsiz sanirim sert isirip zararsiz isirmak tarzi birsey mumkun olabilir mi ?

Bir seyi daha soyliyim bir video atmistim orada zeytini sikistiriyorlardi bazen disi bu sekilde uzerine gidiyor sonra zeytin ellerini titretiyor diside isiriyor ama elini degil suyu sanirim korkutmak icin bu davranislar cok dengesiz degil mi ?

iki erkek olunca belki çiftleşmek için erkekleri sınıyor olabilir. erkeklerin baskınlık kurma mücadelesi bir yana son tercih dişidedir.

Diger mesaja cevaben yaziyorum abi bence bu zeytinin ustune gitmese disi isirmiyacakti zeytin bana karakteri digerlerine gore biraz ezik geliyor acikcasi
Son yazdigin mesaji tam anlayamadim abi

Ali Sarp üzüldüm duruma geçmiş olsun ayrıca, ne yazıkki nu noktada birşey yapamıyoruz son karar onların elinde. Umarım tavsiyeler sonucunda olumlu bir düzelme olurda ayrılmak zorunda kalmazsınız.
Tribal bir durum gibi görünüyor, çözüleceğine ınanıyorum. :)

ali sarp hayvanların dünyasında baskın karakter dişiyi kapar. ama son tercihi dişi yapar. geni en iyi olanı tercih eder.

Abi ozaman emre abinin dedigi limonu cikartip gozlemleme isini deniyorum isiyi ayarlayip sonra burdan yaziyorum ne yapmam lazim konusuruz ?

Insallah gerek kalmaz neslihan bugun o halde gorunce hayvanlari cok korktum bu konuyu actim ama insallah gerek kalmiyacak

Cok gecmis olsun üzücü bir durum umarim hersey yoluna girerde ayrilmak zorunda kalmazsin benimkilerde bazen yem yüzünden birbirlerini isiriyorlar ama bu zamana kadar cok önemli bir durum olmadi cok sükür

Alisarp abi sen bu kadar kolay vazgeçmesin. Durum için çok üzüldüm. Isirma olaylari bizde de var. Ben vazgecerdim. Artık yemi bile çok sert isirmiyor. Sende atlatirsin geçmiş olsun.

Su 28 dereceye cikartildi yani 2 derece arttirildi ve michelangelo ilginc hareketler yapmaya basladi arka ayaklariyla degil on aayaklariyla kum kazdi kafasini kuma soktu ve hava motorunun hava baloncukalrinada ayni hareketleri yapti yarin okuldan gelince suda 30 derece olmus olur zeytini akvaryuma alicam ve gozlemliycem

Birde suan isi 29 oldu boyle kalsin yarin mi 30 yapayim hala kumu kazip ayni seyi yapiyor

Geri