Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Üzülerek Yazıyorum

edi=büdü

Gümüş 4 Üye
Üzülerek yazıyorum bu saatte bu yazıyı kusura bakmayın . Su kaplumbağalarım Edi ve büdüyü sahiplendirmek istiyorum. 2009 yılının 10uncu yanının 5 inci gününde kadıköydeki petshoptan aldığım özellikle kardeşimin çok sevdiği küçük kapluşlardı onlar . Aldığım günden sonra farkettimki hastalanmışlar . Tabi ozamanlar nasıl bakılır hastalanırsa ne yapılır falanını filanını bilmiyordum . Sonra araştırma yaparken bu siteyi buldum . Arkadaş edindim bilgilendim . Ve iyileşen kapluşlarımın bu güne kadar hiçbir sıkıntısı olmadı . O geçirdiğimiz zor günlerden sonra gözleri sanki her an gülüyo gibiydi bana . Ama elimde olmayan sebeplerden dolayı artık onlara veda etmem gerek . Elimden geldiğince iyi bakmaya çalıştım . Yuvalarını güzel tutmaya çalıştım . 1122 gün boyunca onlarla hem ben hemde ailem ilgilendi . Hiç sorgulamadan yardımcı oldular bana .
Evimize geldikleri günden itibaren fazlasıylada büyüdüler zaten :) . Eğer sahiplendiremezsem bir şekilde kalmaya devam edicekler benimle fakat korkuyorumki artık akvaryum yetmiycek de benim yatağımda yatmaya başlıycaklar :).
edi ve büdünün eni boyu yaklaşık olarak 11 cm e10 cm ye bana göre yemeklerini iyi yediler ve kiloları yerinde . Şimdiye kadar hiç veteriner e gitmediler ama bilmiyorum gereklimiydi . Gerektiricek bir sorun görmedim allaha şükür . Onlara iyi bakıcak yeri mekanı olan bilgili hayvan sever arıyorum .
Şimdi burada yok şöyle olmalı yok böyle olmalı detaylı olarak anlatmanın alemi yok. Temiz görgülü hayvan sever imkanı olan arkadaşlar bana 0539 873 40 74 yada 0506 687 32 57 nolu telefonlardan ulaşabilirler . İstanbulda anadolu yakasında ikamet etmekteyim erenköy minibüs yolunda oturuyorum . Şehir dışından lütfen aramayın hayvancağızları uzak mesafelere gönderemem . Resim isteriseniz daha sonradan gönderebilirim . Saygılar

Cvp: Üzülerek Yazıyorum

Yıkıldım.. Sabah dönücem sana kuzenim Yakin oturuyor eskiden o da besliyordu soriyim bir o na..

kaplumbağalarınızdan sıkıldınızmı yoksa yerinizmi kalmadı

Yeri kalmamış akvaryumum yetmiyor yazmış.

Kuzenime sordum berkcan kardes; artik ilgisini cekmiyormus! Cocuk iste.. Umarim iyi bir aile bulursun

Atakan bey . Onlardan sıkılmış değilim bazı sebepler var ondan dolayı vermek zorundayım . Bunu sorgulayacaksanızda uygun bir dille sormanızı rica ederim . 3 senedir onlarla nsıl ilgilendiğimi ilk geldiklerinde hastalandıklarında onların başında sabaha kadar oturduğumu ben bilirim . Lütfen uygun bir dille yazın yorumlarınızı . Alacak arkadaş var ise eğer ediyle büdünün yanında tetra reptomin 500 ml lik yeni aldığım çubuk yeminide vericem 25 liraya aldım aldığım gibide vermeyi düşnüyrum daha yeni açıldıve kullanılmadı .

inşallah iyi birini bulursunuz .

Arkadaşlar kaplumbağlarımın resimleri . Yeni çekildi . Görmek isteyen arkadaşlar için . Geçen gün bir bey bana mesaj yoluyla ulaştı görüştük kendisiyle fakat daha sonra bana geri dönüş yapmadı . Eğer bunu görürseniz kaplumbağlarımın resimleri bunlar . Düşünen arkadaşların kendi akvaryumlarını da görmek isterim .

mailto:/33ufv3q.jpg
mailto:/9h2hc6.jpg
mailto:/b54cao.jpg
mailto:/m73khj.jpg
mailto:/21bp2qr.jpg
mailto:/jrpfyd.jpg
mailto:/2cdu2w5.jpg
mailto:/2ldy8sl.jpg
mailto:/5k14i1.jpg
mailto:/wbri8z.jpg
mailto:/122yqyx.jpg
mailto:/2rzbaf7.jpg
mailto:/2rm4f3b.jpg
mailto:/2n2467t.jpg

Arkadaşlar Herhangi biri çıkmadı . Bir bey vardı birkaç gün önce bana ulaşmıştı ama daha sonra ses çıkmadı herhalde vazgeçti bende bişey diyemedim banada haber vermedi kendisi . Ya aynı şekil devam edicem bakmaya ilgilenebildiğim kadar yada uygun bir doğal ortama bırakıcam elimden pekde bişey gelmiyo açıkçası üzülüyorum bu duruma . Sanki anlıyolarmış gibi birde yanlarına gidince üzgün üzgün bakıyolarmış gibi geliyo . Okulum uzadığından dolayı pek ilgilenemiycem bu süre içerisinde . Ailemde laf yapınca elimden geldiğince idare etmek durumunda kalıyorum . Çok üzgünüm . :59:

merhaba, ben alabilirim büyük bir akvaryumum var 3 tane de kaplumbağam, 12 yıldır bakıyorum hasta olmadıklarından eminseniz ve hala geçerli ise seve seve alırım.

açık söyliyeyim üzüldüm ayrıca herkese 1 kaplumbağa almalarını tavsiye ediyorum

ben de elden alabilirm istanbul anadolu yakasında oturuyorum.
edi ile büdünün yaşadığı yeri de vericek misin hocam.
aksesuarlarını filan.

bana 05398734074 yada05066873257 nolu numaralardan yada https://www.facebook.com/ctomruk yada mail yoluyla ulaşırsanız sevinirim ilanım hala geçerli eğer yeriniz uygun ise ikisinide vermeyi düşünüyorum

akvaryumu vermeyi düşünmyüorum ekipmanlar dışında sadece kaplumbağları vericem

Geri