Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzun zamandır ağlamamışım...

ugur_ben

Yeni Üye
Meğer ben ağlamayı unutmuşum, hıçkıra hıçkıra ağlamanın nası olduğunu 30 yaşıma merdiven dayamışken tekrar hatırladım malesef.. Mika' yı kaybettim..Neden buraya yazdığımı bilmiyorum, hem ağlıyorum hem yazıyorum belki de acıma ortak birini arıyorum...

Kız arkadaşıma benim hiç hayvanım olmadı demiştim.. Bir gün kapı çaldı..Açtım kimse yok, yerde kurdelalı bir kap ve iki minik kaplumbağa.. Aldım hemen içeriye...Çok sevdim onları, özelliklede ürkek, minik mika' yı.. Hep onu korudum kolladım, diğeri çok kurnazdı..

Bir gün hasta oldu, hiç bir şey yemez oldu, yine stress oldu zannetim ama baktım azını açmaya başladı sürekli acı çeker gibi, bir de yan yüzüyordu, hemen forumda araştırdım ve Akciğer enfeksiyonu belirtileri ile birebir örtüştüğünü gördüm, monodoks ve minadex' i suda karistirip enjektor ile agzindan tedavi uygulamaya basladim..

ilk gün su da ters ve hareketsiz buldum, çok ürkekti ve ters dönünce panik halinde dönmeye calisirdi, hiç öyle durmazdı, korkudan bagirinca beni duydu ve dönmeye calisti ama dönemedi, intihar etmişti sanki... Elime aldim kafasi bile asagi sarkiyodu, elini ayagini tutuyodum hiç bir tepki vermiyodu, ölmek üzereydi.. Akvaryumdan alip su seviyesi alcak bir kaba koydum, aksam ölü bulcağimdan emindim ama canlıydı ve hareketliydi..Tedaviye devam ettim ve bir kac gun daha yaşadı...Ve bu akşam akvaryumda onu ters bi şekilde buldum ama busefer cansızdı...Belki hareketlenir umuduyla öle baktım durdum...
Çok üzüldüm çünkü sevgimle onu hayata döndürebileceğime inanmıştım, yapamadım ...
Geriye videosu kaldi...
Videoda da yine her zamanki gibi arka planda kaldı...
http://www.youtube.com/watch?v=_jfX-rnVmX8

Kaybınız için çok üzgünüm.
Kaplumbağalarımızı bir arkadaş gibi görüp onlara bağlanıyoruz.En ufak bir hastalıklarında bile üzülürken sizin acınızı tahmin edebiliyorum.
Umarım geride kalan kaplumbağanız sağlıklı bir şekilde yaşar.

Başın sağolsun, geçmiş olsun. Umarım diğer kaplumbağanla mutlu bir şekilde yaşarsın.

Öyle bir anlatıyorsunuz ki en az kendi kaplumbağam kadar üzüldüm :( Başınız sağolsun, geçmiş olsun :(

Cvp: Uzun zamandır ağlamamışım...

Başınız sağolsun :(

Geri