Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hareket etmiyor

Eyoking

Bronz 5 Üye
2 kaplumbağam var bugün soğuk sudan sıcak suya geçtiler biri hiç hareket etmiyor içine çekilmiş elime alıp baktım tepki vermedi ayrıca suya koyunca batıyo bana yardım edebilirmisiniz? (Kaplumbağamın durumundan dolayı yeni üye oldum)

Son düzenleme:
Ayağına dokununca falan tepki veriyor mu?

Hayvanı direkt soğuk sudan sıcak suya mı soktunuz
Sıcak su dediğiniz kaç derece

Hayvanı kuru alanda bekletip gözlemleyin
Siz suya koyunca hemen kabuğuna mı girdi

Hayvanı suya koymayın kuru alanda dursun

Şahsen ben bilemem ama sadece hemen öldüğünü düşünmeyin demek istiyorum gerekirse birkaç gün hatta daha uzun bekleyin. Belirtileri paylaşacaklardır arkadaşlar.

Daha öncesinde herhangi bir sorunu var mıydı? Durduk yere soğuk sudan sıcak suya girince öleceğini sanmıyorum hayvanın.

Siz hayvanın ayağına dokunduğunuzda nasıl tepki veriyor?

Ani ısı değişimleri zaten sağlıklı değil. Siz kaynar suya atmadıysanız ya da üstüne ekleme yapmadıysanız hayvanın öldüğünü sanmıyorum.
Şöyle açıklıyayım elimiz üşüdüğünde sıcak suya aniden elimizi soktuğumuzda bir yanma hissi oluşması gibi . Bu sebeple kabuğuna girip çıkmıyor büyük ihtimal . Hayvanın ellerinde ve ayaklarında bir sarkma yok değil mi?

Ani ısı değişimleri zaten sağlıklı değil. Siz kaynar suya atmadıysanız ya da üstüne ekleme yapmadıysanız hayvanın öldüğünü sanmıyorum.
Şöyle açıklıyayım elimiz üşüdüğünde sıcak suya aniden elimizi soktuğumuzda bir yanma hissi oluşması gibi . Bu sebeple kabuğuna girip çıkmıyor büyük ihtimal . Hayvanın ellerinde ve ayaklarında bir sarkma yok değil mi?
Hiç sarkmıyor ayağı hafifçe oynattığımda ayağı geri aynı yere geliyor

Şahsen ben bilemem ama sadece hemen öldüğünü düşünmeyin demek istiyorum gerekirse birkaç gün hatta daha uzun bekleyin. Belirtileri paylaşacaklardır arkadaşlar.

Daha öncesinde herhangi bir sorunu var mıydı? Durduk yere soğuk sudan sıcak suya girince öleceğini sanmıyorum hayvanın.
Yok hiç bişeyi yoktu

Herhangi bir sarkma yoksa hayvanın öldüğünü sanmıyorum . Kuru alanda bekletin . Bir gelişme olursa yazarsınız .

Geri