Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Verebileceğiniz Alternatif Vitaminler[mutlaka okuyun]

Kaplumanyak

Altın 1 Üye
Merhabalar. Kendi kaplumbağalarımda aylardır kullandığım tamamen kendi buluşum olan denenmiş test edilmiş ve faydası görülmüş karışımları sizlerle paylaşıyorum.

1) MARİNCAP BALIK YAĞI
Eczaneden 10TL gibi bir fiyata alabilirsiniz. İçeriğinde omg3 gibi çoğu kaplumbağa vitamininde bulunmayan mineraller var.

Hem kendiniz hemde kaplumbağanız için kullanabilirsiniz.

Kaplumbağanıza vermek için kapsulü iğne ile delin içinden çıkan sıvıyı kaplumbağanızın yemine emdirin. Yedirin... Haftada 2 gün uygulayın

2)BEMİKS VİTAMİN
İçeriğinde a,b,d,e vitaminleri bulunur B vitamini ağırlıklı olduğundan Göz kapanması durumunda kaplumbağanız için ideal bir vitamin.

Eczaneden 4TL gibi bir fiyata alınabilir.
Kaplumbağanız ve kendiniz için kullanabilirsiniz.

1 Su bardağı içerisine 1 parmak su doldurun içine 1 tablet atın ezerek eritin. Yemleri bandırıp verin.

Dikkat: Bemiks'İn 2 çeşidi var arkadaşlar Bemiks C ve Normal Bemiks..
Biz C siz olanını kullanıyoruz. Çünkü C li olan kaplumbağamızın dışkı düzenini bozuyor. Zaten ilacın prospektüsündede hassas bünyelerde idrar rengi değişmesi olarak belirtilmiş.

3) OME JT
OME-JT, kemik ve eklem sağlığı için gerekli olan Omega-3, kondroitin, glukozamin dahil toplam 13 ayrı bileşeni tek bir yumuşak kapsülde içeren eşsiz bir bileşimdir.

Eczanelerden 35 TL ye alınabilir.

Kaplumbağalar için böyle pahalı bir vitaminin kullanılması pek gerekli olmasada evde bulunduğundan 2-3 kez vermiştim.. Yoksa sadece kaplumbağanıza vermeniz için gidip alacaksanız Marincap alın..

2 Haftada bir 1 kapsülü İğne ile delip yemine emdirerek kullanabilirsiniz.

4)DEVİT3
Bu Vitamini bende bu forumdaki bir topicten öğrendim. Geçtiğimiz Kış kullandım ve faydasını gördüm.

Eczaneden 5TL gibi bir meblağaya alınabilir.

Kullanım sıklığı size bağlı. Ben haftada 1 gün yapıyordum.

Yemine emdirerek verilebilir. Veya Kabuğunada sürebilirsiniz. Kabuğunua 2-3 damla damlatıp 5 dakika kadar kuru, sıcak bir alanda bekletin. Arından ılık suyla (ben akvaryumun içinden bardak ile su alıp yapıyorum.) Kabuğun üzerinde kalmış vitamini temizleyiniz. Dvit3 akvaryum suyuna karışırsa yüzeyde yağ gibi kalıyor. Pek hoş bir görüntü olmuyor.

Kabuğun gerçek rengine kavuştuğunu 1-2 kullanımdan sonra göreceksiniz.

ÖNEMLİ NOT: BU YÖNTEMLER TECRÜBE EDİLİP YARARI GÖRÜLEREK KEŞFEDİLMİŞ OLUP, SİZLERE BİLGİ, YÖNTEM KAZANDIRMAK AMAÇLI PAYLAŞILMIŞTIR KULLANMAKTAKİ SORUMLULUK SİZE AİTTİR.AYNI ZAMANDA 2-3 VİTAMİN KULLANMAK TERS TEPEBİLİR ÇOK FAZLA YÜKLENMENİZ TAVSİYEM DEĞİL. DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK VERİNİZ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bilgilendirme için teşekkürler. Az önce denedim, şimdi yemlerin vitamini emmesini bekliyorum. Gerçekten özgün, güzel bir paylaşım.

Verdim, iştahla yediler :)

Çok yararlı bir paylaşım. Kaplumbağalar için gereken her vitamin böylece sağlanır. Teşekkürler, alacağım.

Yeni vitaminler içinde teşekkür ederiz.Devamınıda bekleriz :) Tekrar teşekkürler.

Bunların bir kaçını deneyeceğim. Teşekkür ederim (=

Sera reptilin vitaminin incelemesi de benden olsun.

Ürünü aldığımızda içinde Türkçe açıklamanın bulunduğu bir kağıt çıkıyor ve nasıl kullanılması gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.
Karada ve suda bakılan sürüngenler için geliştirilmiş özel bir vitamindir.Yapay ortamlarda bakılan sürüngenlerde güneş görememesine bağlı oluşacak vitamin eksikliklerini giderecek bir üründür.
A,B1,B2,B5,B6,B12,C,D3,E,H,K3,Pp içermektedir.

18 TL civarında satılmaktadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Genel olarak İncelemeler değilde vitaminle ilgili incelemeler paylaşılsın. Hani başlığa uyum kategorize etmek açısından.

Vitamin incelemelerini kast etmiştim zaten :) Düzelttiğin için teşekkür ederim.Yanlıs anlayan olabilirdi...

Ya peki yemi göremediğinden yemiyor. Pamuğun içinde ezip gözüne pamuğu uygulasam uygunsuz olur mu ?

TurtleLove' Alıntı:
Ya peki yemi göremediğinden yemiyor. Pamuğun içinde ezip gözüne pamuğu uygulasam uygunsuz olur mu ?
https://www.sukaplumbagasi.com/forum/Konu-yem-yemeyen-kaplumbagalara-yem-yedirme-yontemi-mutlaka-okuyun.html

Geri