Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Veteriner ziyareti

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar hasta kapluşumu veterinere götürdüm hastalığını söyledim ve konrtol etti kabuğu boyuna göre sertmiş bu konuda iyi bakmışım ama üzerinde mantara benzeye iki nkta varmış o noktalarda yumaşak değil sertmiş kontrolden sonra bizi daha açılmamış olan bir dükkana gönderdi dükkan çok büyüktü ve açılmamıştı :D adam alt kata götürdü alt katta bir sürü akvaryum vardı ama daha içilerine balık gelmemiş
sonra bir raf gördü ful sera satuyordu ve yarısından çoğu kaplumbağalar içindi ben yemek yemediğini söyledim adamda bana karides verdi galiba farklı bi karides diğerine göre daha yumuşak ve büyükler sonra akvaryum suyun ne dedi bende 1 hafta dinlendirdiğim musluk suyu dedim bana sera aquatan adlı bi ilaç verdi klor felan ödlürüyomuş peki yem yemesi dedim oda yem yediği zaman tekrar gelin size bi vitamin verecem dedi vitamini yemle karıştıracakmışım ve pahalı biyer deyildi su temizleyiciyi 9 tl satın aldım. :D

Telden giriyorum yazım yanlışım umarım yoktur. :D

Hangi veterinere götürdünüz?
Tam olarak hastalığı var mıymış kaplumbağanızın?

Evet hasta ama çok ciddi deyilmiş tek sorun yem yemesi lazımmış şuan amacım yem yedirmek.

yavru bir kaplumbağanın hastalığında genelde hemen tedaviye başlıyorlar.Doğrusu şaşırdım.

Götürdüğünüz veterınerın ismini verebilirmisiniz :) zencefil arkadaşımızda Ankara'da oturuyor sizi bilgili birilerine yönlendirebilir.

Veterineri bende çözemedim direk girdim doktor baktı sorular sordu sonra para almadan çıktık diyer dükkanda baktılar ama doktor un dedine göre sert ve hareketliymiş çiddi bişey deyilmiş veterinerde rahat durmadı zaten.

geçmiş olsun kesinlikle çok şanslısınız.Keşke bende burada sera ürünleri bulabilsem :)

Geri