Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yabancı pet shop

susam123

Bronz 5 Üye
işte yabancı bir pet shop sitesinde satılan ürünler çok güzeller ve uygunlar sizle paylaşmak istedim
mailto:/assets/product_images/0/091197701214E.jpg
mailto:/assets/product_images/0/097612400533C.jpg
mailto:/Assets/product_images/0/046798292531B.jpg
Yemin içeriği çok farklı çok çok daha fazla şey var içinde onun yanında bizim tetramız hiç kalır.
mailto:/assets/product_images/0/097612402452E.jpg
mailto:/Assets/product_images/0/097612401318B.jpg
yiyecekler çok güzel. bazıları konserve bazıları da kavonoz içinde.
mailto:/assets/product_images/0/015561236553E.jpg
çok güzel bir kuru alan merdiven gibi
mailto:/assets/product_images/0/015561237505C.jpg
çok güzel bir paludaryum her şeyi içinde
mailto:/assets/product_images/0/097612091410CS1.jpg
çook güzeller hem de uygun
mailto:/assets/product_images/0/096316700031E.jpg
mailto:/assets/product_images/8/8532522500E.jpg
canlı yemeklerde satıyorlarmış.
mailto:/assets/product_images/0/046798259053C.jpg
bu da hem kaplumbağa adası hem ısıtıcı hem filtre fiyatı da türk parasıyla sadece23 tl
mailto:/graphics/product_images/pPETS-6829355r200.jpg
bu da pet shop ta satılıyormuş bir çeşit kaplumbağa türü
mailto:/graphics/product_images/pPETS-6829367r200.jpg
bu da o pet shop ta satılan bir tür
biraz araştırdım da 10 cm den küçük kaplumbağa satmıyorlarmış

Cvp: yabancı pet shop

Evet yabancı ülkelerde 10 cmden küçük kaplumbağa satılamıyor keşke bizdede öyle olsa bu site Türkiyeye satış yapsaydı kuru alanı alırdım kesin.

Malesef birçok şey yurt dışında daha ucuz ve daha kaliteli.İnşallah Türkiye'de artık en kaliteli şeylerin en ucuza satıldığı ülkelerden biri olur..

Türkiye dışardan gelen mallara kapılarını bu kadar ardına kadar açmayıp sınır koysa , iç üretimde rekabeti arttrarak kaliteli malları çok ucuza satabilir ama nerdee...

İlk resimlerdeki kavanoz yemlerden yurtdışından almayı düşünüyorum ben :) araştırdığım kadarıyla yurt dışında kimse sera ürünü kullanmıyor tetra ise azda olsa kullanılıyor en çok kullandıkları ürünler ilk resimlerdekileri kullanıyorlar sera tetra gibi markaları hiç denecek kadar az kullanıyorlar nedenlerini bilmiyorum ama sanırım bu kavanoz gibi ürünler türkiyedede olsaydı bizde bunlardan kullanırdık bu arada ısıtıcı filtre kuru alan 23 tl mi ? en az 40 dolar eder o ürün link vermeniz mümkünmü acaba birde ben bakayım ?

Burasi Turkiye. Biz hep 20-30 yil geriden takip edicez Avrupayi.

Bana turtle band lazım büyük boy ama 100 tl civarı 100 tlye akvaryumumu büyültür camdan kuru alan yaparım. :(

turtle bank i aradım aradım:(
ama malesef hiç bir yerde yok:(
ben de bunu alacağım:)
mailto:/images/products/00/83/59/8359_kucuk_1.jpg
mailto:/images/products/00/83/59/8359_kucuk.jpg
Bu da güzele benziyor.

kaç para v kac cn te kadar kullanıla bilir bide büyük boyu varmı? :)

Turtle band burda satılıyor ama pahalı vermeye gerek yok o kadar o arayı

Maalesef evcil hayvan konusunda da Avrupa gibi değiliz. Ülkemizde sadece bu işinde insanlar için ticari getirisi ve prestiji daha önemli. Hayvanların bir canlı olduğu ve canlarının yandığı sıkıntı içinde olduğu bir çok satıcının hatta tamamının neredeyse umurunda değil .. İmkanları kısıtlı, bir çok akvaryumcuya ve pet shopa gittiğinizde sorduğunuz sorulara gerçekten acınası ve gülünç cevaplar veriyorlar. Avrupa'da durum apayrı çok iyi biliyorum. Orada akvaryumculukta dahi amaç müşteriyi hobiye ısındırmak olduğu için size tutup'ta pat diye en pahalı ve gereksiz ürünleri önermiyorlar, önce almanızın şart olduğu ürünleri sıralıyorlar. Size güven sağlayıp öyle müşteri olarak kazanmaya çalışıyorlar. Ama maşallah bizimkiler satar ne geçirmeye çalışırsam misali .. Parasız bir tipseniz satıcı nazarında kakalar elinize bir fanusla betta ya da japon, veya bir plastik uyduruk bulaşık leğeni gibi olan kapla kaplumbağayı.. Sorsanız ona göre uzun yıllar yaşayacaktır. Eğer paralı bir tipseniz hemen yukarıdaki akvaryumları gösterirler o zaman şartlar değişir, o tek balık nedense birden fanusta yaşayamaz illaki akvaryum olmalıdır sınıfına girer, o kaplumbağa motorsuz ekipmansız ısıtıcısız asla yaşayamaz olur birden bire ... Bu acınası örnekler bir çok alanda görülebilir. Sözde Müslümandırlar dürüst ticaret yaparlar, sözde tabikide ..

10 CM'den küçükler satılmıyor çünkü küçük çocuklar ağzılarına alıp yutma gibi bir riskleri var bu sebeple büyük satılıyor.

bir tane yabancı petshop buldum bi göz atarsınız artık :smile:
http://www.reptiledirect.com/

KillerPrince' Alıntı:
İlk resimlerdeki kavanoz yemlerden yurtdışından almayı düşünüyorum ben :) araştırdığım kadarıyla yurt dışında kimse sera ürünü kullanmıyor tetra ise azda olsa kullanılıyor en çok kullandıkları ürünler ilk resimlerdekileri kullanıyorlar sera tetra gibi markaları hiç denecek kadar az kullanıyorlar nedenlerini bilmiyorum ama sanırım bu kavanoz gibi ürünler türkiyedede olsaydı bizde bunlardan kullanırdık bu arada ısıtıcı filtre kuru alan 23 tl mi ? en az 40 dolar eder o ürün link vermeniz mümkünmü acaba birde ben bakayım ?
Hayır 40 dolar etmez 23 TL tam 12 dolar 68 cent eder.İnternetten Çevirici Döviz'den buldum. :smile:

Geri