Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yan yatık durma

Reinhard

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım :)

kaplumbağam yan yatık yüzüyor acaba problemi nedir bilginiz var mı? Sanırım batmaktada problem yaşıyor.

Cvp: Yan yatık durma

Akvaryumunuzda ısıtıcı falan var mı ? Eğer yoksa akciğer enfeksiyonu belirtisi yan yüzmedir . Biraz açıklar mısınız ?

evet ısıtıcım var fakat satın aldıgımdaki kapta ısıtıcı yoktu. Ve vitamin aldım damla olarak nasıl vereceğimi bilmiyorum.

O plastik kapta ne kadar süre beslediniz ve akvaryuma yani ısıtıcılı ortama ne zaman geçtiniz ? Vitamini yeme damlattıkdan sonra verebilirsiniz .

hayır demek istediğim pet shopta ki kapta yoktu. Aldıgımda hareketsizdi ısıtıcı kullanmaya başladıktan sonra hareketlendi. Fakat yan yatık yüzüyor sanırım akciğerleri hasta olabilir. 1 haftadır ısıtıcı kullanıyorum.

kaplumbağanızda akciğer enfeksiyonu var. suya batamama hadisesi yavru olan kaplumbağalarda görünür genel olarak. bu iştahsızlıkla başlar ve hastalıktan dolayı vücudu enerjisini bu yönde harcayacağı için zayıflama belirtisiyle batamama durumu gözükür.ısıtıcınızı 28- 30 aralığına alın. şu durumda kuru alana şiddetle ihtiyacı var onunla birlikte ısıtıcı lamba lazım. eğer hali hazırda yoksa su üstüne yakın duracağı şekilde bir şey koyun akvaryuma. uva alabilmeniz mümkünse daha iyi, metabolizmasını harekete geçireceği gibi ısıtıcı görevinide görür. ampul şeklinde neodym tipi güzeldir. vitamin olarak sera reptilin damla alın. bu yeme damlatılarak veya iştah yoksa direk ağızdan verilebilir günde bir damla. vitamin eksikliğiyle birlikte iştahını açmasına yardımcı olur, direncini artırır. ama önce bir veterinere götürün. uygun antibiyotiği o verecektir. geçmiş olsun.

Kaplumbağa akciğer enfeksiyonu olmuş. İlerlemeden tedavi edilmeli. Veterinere götürülmesi gerekiyor.

Geri