Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yan yüzme ve suda sağa doğru dönme.

tosbik57

Bordo Bereli
Arkadaşlar benim cicoz suda yan yüzüyo ve elini suratına sürtüp sağa dogru dönüyo aynı bi köpegin kuyruğunu kovalaması gibi nedir bu acaba hastalıkmı ısıtıcıyi pazartesi alıcam gecermi sizce :ff: cicoz ne hastası :59:

Akciger enfeksiyonunun baslangici olabilir. Ama diger kaplumbagadan darbede olabilir. Hayvanlar esintiye maruz kaldimi?

Üşütmüş sanırım cicozcuk ısıtıcı için hiç vakkit geçirme bence en önemlisi o

Esintiye maruz kalmadılar ama bazen cemsit vuruyo ondanmı ısıtıcıyı hemen temin edicem olmuyo böyle :(

Yorumlar icin tesekkür ederim saolun varolun :)

benimkide yan yüzüyordu bir ara billyorsun aradaki boy farkı 1 cm l geçmedği sürece çarpma etki etmiyor. Esintide kalmasa bile suyu soğuk sanırım ısıtıcı yok dediğine göre ondan olmuştur

Simd sıcak su ekledim idare eder azcık alıcağım ısıtıcı roxin 50 watt iyidir demi pazartesini iple cekiyorum ya hemen gidebilsem merkeze :$ arada kavga ediyolar ama onDan deil heralde :)

herşey için ediyo olabilirler onlar kapluş :)

sanırım ben yanlş anladm ondan değil evet boyları arasında fark yok fazla :)

aynı ya benimkilerle renkleri boyları bu kadar benzer :) yok çarpmayla alakalı bir durum değil ısıtıcı eksikliğine bağlı üşütme daha kuvvetli ihtimal suyu sıcak tutmaya çalış pazartesiye kadar ilerlemesin

Cvp: yan yüzme ve suda sağa doğru dönme.

ondan da olabilir. yemlemede ayrı köşelerde dursunlar. ısıtıcıyı al bakalım durum ne olacak.

Yemlemeleri ayri köselerde yapiyorum yoksa birbirlerine giriyolar :)

Kapluştron' Alıntı:
aynı ya benimkilerle renkleri boyları bu kadar benzer :) yok çarpmayla alakalı bir durum değil ısıtıcı eksikliğine bağlı üşütme daha kuvvetli ihtimal suyu sıcak tutmaya çalış pazartesiye kadar ilerlemesin

Bizim kapluşlar kesin akraba ya ^^

Geçmiş olsun Fatih. Yan yüzmeye dikkat et. Artarsa tedavi gerekir. Isıtıcıdan sonra inşallah toparlar. Dediğim gibi fatih toparlayamazsa tedavi gerekir.

Gece akvaryum üzerini havluyla kapat bence. Hava alacak boşluk olsun.

yav fatih sonunda ben yollucam sana bir ısıtıcı alamadın gitti hasta edicen hayvanları al artık şunu. :)

Emre abi kapagını örttüm hafif acık bıraktım . İnsallah ısıtıcıdan sonra düzelir ^^
Ben keyfimdenmi almıyorum sanıyosun oturduğum yerde yem bile bulamadım herseyi merkezden almam lazım o da kolay deil uzun yol ama pazartesi kesin gidiyorum hem bi yazlık alışveris olur hemde gezerken abimi petshopa sokup ısıtıcıyı alırım bide gitmisken sera raffy p alıcam 3 yem yaz sonuna kadar idare eder :)

Derecen yoksa onuda al. Cam derece olsun Fatih. Ne olur ne olmaz suyu kontrol altında tut.

Geri