Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum, ekipman vs gerekli malzemeler

Dediğiniz gibi olmamasından iyidir.

Kuru alan yüksekliği kaç cm?

O yazmıyor ama ortasında gibi 36 cm yükseklikse kuru alanda 18 civarıdır diye tahmin ediyorum, onu ben size aldığım da tekrar söylerim.

Eheim mini flat iç filtre buldum, ama o da silis kumu çeker mi diye düşünüyorum emin olamadım. Isıtıcı için ise tetra veya jbl olabilir ama fiyat farkı çok fazla hangisi daha iyidir bilemedim

Isıtıcıyı tetra ht 100 watt alın. Tam batabiliyor. Jbl protemp pahalı onu ömürlük akvaryumda almayı daha doğru buluyorum. Evladiyelik gidiyor.

Filtreye akvaryumu alınca bakalım.

Isıtma lambasına bu konudan bakın.

Ya ben bu konuyu okudum kaç kere ama anlamadım açıkçası siz bana 4 cm kabuk boyutunda hangi lambalar gerekli link atın ben direkt alayım.

Bir de silis kumun orjinali nerede satılıyor? Trendyolda var ama yorumlara orjinal değil yazmışlar emin olamadım.

Lamba standard. Boy ile alakalı değil. Knitex marka mandallı lamba tüm özellikleri karşılıyor. O konuda resmi var.

Kum vitasand pro78 marka diye geçiyor. Vitasand cichlid kumu diye geçiyor. Vitasand silis kum diye geçiyor üç türlü de aratın. 0.5-1 mm aralığında çapa sahip olacak.

Tamamdır çok teşekkürler, ben akvaryumu alayım ölçülerini yazar filtreyi de konuşuruz. 😊

Cem Bey akvaryumu aldım kuru alan bölümü 15 cm. Bugün her şeyin siparişini de vereceğim bir tek iç filtre kaldı.

Bir de akvaryum uzun süredir kullanılmıyor elma sirkesi ve limon tuzu ile bir karışım buldum internette o şekilde mi temizleyeyim?

Ekli dosyalar

• IMG_7326.jpeg
    IMG_7326.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG_7327.jpeg
    IMG_7327.jpeg
    150.2 KB · Görüntüleme: 15
Tamam lamba bu.

Filtre yatay konumlandırmalı olacak.

Eğer iyi temizleyebilirseniz bulaşık deterjanı ve akvaryuma ait bulaşık süngeri ile komple yıkayıp durulayın. 1-2 gün kokusunun geçmesini bekleyin. İçine su doldurup öyle de bekletebilirsiniz.

Dediğiniz yöntemi bilmiyorum.

İkinci yöntem toz kirini almak için su döküp yıkayın, su doldurup içine 2 çorba kaşığı sofra tuzu döküp bulaşık süngeri ile her köşesini ovalayın. 1 gün tuzlu su bekletin.

Metilen mavisinden 4-5 damla damlatmakta iyi olur. Contra-ichthyo, deep fix dezopur yada deep fix dezofix'ten biri olur. Sonra durulayın sonra su koyup ısıyı yakalayınca hayvanı akvaryuma alın.

İç filtre sunsun hj752 alın akvaryum kare ancak döndürür. Yatay konumlandıracaksınız. Şelale borunun uç tapasını çıkarıp suyu önden verdirin.

cem abi akvaryumda herhangi bir eksik varmı?

Ekli dosyalar

• B3127680-61F7-46DD-A5F5-A1A81C7FCE5E.jpeg
    B3127680-61F7-46DD-A5F5-A1A81C7FCE5E.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 21
Daha düşük debililer iş görmez. Kaplumbağalarda balıklara göre bir tık kuvvetli filtre kullanıyoruz.

Bu filtreler çöp olmuyor ömürlükte de dış filtre yanında suda uçuşan derileri toplama da kullanıyoruz.

Debi yüksek gelirse çare buluruz. Daha düşük filtre iş görmezse elinizde patlar.

Bende 30 litrelik akvaryumda 600 lt/h debili filtre kullanmıştım. Bir sorun olmadı.

Bir de piyasada elle tutulur filtre yok. Kaliteliler pahalı. Fiyatı düşükler çabuk bozuluyor yada tırnakları kırılıyor.

Bu arada ben filtreyi 2-3 haftada bir temizliyorum çünkü filtre neredeyse hiç kirlenmiyor, elyaf çok işe yaradı.

Dipte de neredeyse hiç pislik olmuyor, zaten filtre derileri çekiyor, dışkısını da yediği için dışkı artığı da olmıyor, yem artığı da olmuyor hepsini yediği için, dip çekimini nadir yapıyorum genelde 2-3 günde bir su eklemesi yapıyorum su azaldığı için.

Geri