Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yanaktaki oluşum ve kabuk kenarları

SinekAs

Gümüş 2 Üye
Hurşitin yanağında yarım milimetre çapında mantar türevi bir şey var ve kabuk kenarları dalgalı..
salyanın katılaşma gibi bir durumu olabilir mi?
Ve neredeyse sürekli su yüzeyinde yüzüyor
Cemşit ise su içerisinde bazen ağzını açıp kapıyor..
Sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler

Cvp: Problem teşkil edebilir..

Kulak pamuğu ile hafiften yanağına sür bakalım çıkacak mı? Fotoğraf yükleyebilirsen daha iyi olur. Diğer kaplumbağa için ise eğer su içerisinde yapıyor ve elini sanki ağzından bir şey almaya çalışır gibi ağzına getiriyorsa, ağzına birşey takılmış olabilir. Çakıl olur, mango kökü çıkıntıları olur.

o beyazlık deri kalıntısı olabilir. ufak olduğuna göre bir süre takip et. kabuklardaki plaka katmanı olabilir. bazı hayvanlar çabuk atarken bazılarında birikme yapar ve sonraki safhalarda ayrılır. benimkilerde hala ilk yavru hallerindeki plakalar yan çerçevelerde duruyor. mango ile hallederler. su içinde ağız açıp kapamada sorun yok. onu yaparlar. su ve kuru alan ısı değerleri iyi mi ?

RE: Problem teşkil edebilir..

Hayir uzun suredir var 5 6 gun belkide. Almayi denedim sert bir yapi. Su isisi 28 derece isiticim sansima cok iyi cikti. Kuru alan ise 31 34 arasi degisim gosteriyor

Hayir uzun suredir var 5 6 gun belkide. Almayi denedim sert bir yapi. Su isisi 28 derece isiticim sansima cok iyi cikti. Kuru alan ise 31 34 arasi degisim gosteriyor

resmini çekebilirsen bakalım. başka yerlerinde böyle bir şey yok değil mi ?

RE: Problem teşkil edebilir..

Yanaktaki oluşumda kabarma yani şişlik var mı?

Salya değildir.

Cvp: Yanaktaki oluşum ve kabuk kenarları

Kulak iltihabından şüpheleniyorum. Resim eklerseniz bakabiliriz.

vural bu dediğin beyazlık deri altı mı deri üstü mü ? şişlikten bahsetmedin tam nedir ? kırmızılığın altına doğru şişlikse kulak iltihabıdır. resmi acele gönder ki derecesine bakalım. tedavi edilebilir mi cerrahi müdahale gerekli mi ?

Beyazlık oluşmuş ise muhtemelen cerrahi müdahale gerekecek. Tabi görüp kesin emin olmak gerek.

Vural, şişlik var ve ucu sarı renk almış ise kulak iltihabı ve cerrahi müdahale gerektirebilir. Tahminim bu. Tabi görmeden zor.

Vural bir fotoğraf yükleyebilirsen sende rahatlarsın bizde :)

mailto:/20131008_175132.jpg

bu parazitte olabilir kulaktan akan iltihabın sertleşmesi de bu sebeple bir veterinere göstermekte fayda olduğunu düşünüyorum. baticon sür derdim ama yeri tehlikeli noktada kafasını arkaya çekerse gözüne girebilir.

Bir an önce veterinere göstermek gerekiyor. Parazit durumu da muhtemel. Su toplamış gibi.

Bugün iyileşmeye başlamış ve oluyorsa sanırım deri değişimi var. Mümkün mü bu?

Bu deri değişimi ise ben kaplumbağalarımda hiç görmedim. Değişik bir durum Vural.

Hayır deri değişiminde bunlar yok olabilir mi? Yani kaplumbağalarda kabuk değişimi var da deri de değiştiriyorlar mı?

Geri