Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yapıştırıcı

Erik

Bronz 4 Üye
iyi günler arkadaşlar..

akvaryumumun üstüne tospiklerin dinlenmeleri için "ulfet931" arkadaşımızın aşağıdaki fotoğrafta görünendeki gibi camdan bir platform yaptıtıyorum bugün teslim alacam..fakat ne kadar aradıysam taradıysam suni çim bulamadım hiçbir yerde..halı kaydırmazı da koymak istemiyorum..dipteki midye kırıklarını yani kumu rampaya yapıştırmak istiyorum en güzeli bu olacak sanki..nasıl bir yapıştırıcı kullanmalıyım ve bu yapıştırıcı suya salınım yaparak benim tospiklere zarar verir mi

mailto:/albums/jj605/mymirrormail/45664c43.jpg

Cvp: Yapıştırıcı

Akvaryum silikonundan başka bir şey o rampada kullanılamaz.
Hırdavatçılarda, yapı marketlerde akvaryum silikonu alıp o şekilde yapıştırmalısınız.

Kumu yapıştırmak biraz zor olabilir. Alternatif olarak ufak taşlarda düşünebilirsiniz.

Özer Bey, bence kum düşünmeyin. Hem çok uğraş vereceğinizi ve kaplumbağaların ne kadar yapıştırsanız da silikonla beraber yutabileceğini unutmayın.

Halı kaydırmaz konusunda bahsettiğiniz fikre katılıyorum, pek kullanışlı değiller. Bahsedilen gibi taş kullanabilirsiniz, neredesiniz bilmiyorum fakat taş sahil yakınlarındaysanız buradan alıp kaynatarak kullanabilirsiniz.

Fakat ben suni çimden çok memnun kalmıştım, hem yapıştırma gibi bir zorunluluk yok, hem temizliği kolay. Fakat salınım konusunu bilemiyorum.

Halıflex, duvardan duvara halı satan yerlerde oluyor suni çim. Sanayi gibi yerlerde üretim yapanlar da var. Antalya'da olsanız aldığım yere götürebilirdim sizi. Üstelik çok büyük bir boyutunu artık diye ücretsiz vermişlerdi bana :)

Bu arada ekleme yapayım, benimkinin ölçüleri 20x20x20 gibi bir şeydi, sizde kaç kaplumbağa var bilmiyorum ama olabildiğince geniş tutmaya çalışın.

Bir de rampanın genişliğini benimki gibi kısa tutmak yerine kuru alanın genişliğinde yaptırın. Tırmanmakta sorun yaşıyorlar. Tutunacak yer bulamıyorlar büyüyünce :)

Geri