Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yardım lütfen

mls

Yeni Üye
merhaba yakın bi akrabamızın 2 tane su kaplumbağası var ölüm fanusu denen kapta besliyor 1 aydır bana bırakmak zorunda kaldı şuan ben bakıyorum ama başından beri hiçbir şey yemiyorlar sürekli kuru alandalar ve bayık bakıyorlarmış gibi hissediyorum bu siteyi keşfettim ne zamandır araştırıyorum ne eksik ne fazla aynı belirtilere sahip bir kaplumbağanın sahibine verdiğiniz tavsiyeye uyarak genta damla alıp kullanmaya başladım 2 hafta boyunca kullandım ama hiçbir değişiklik göremedim yaramıyorsa zehir olur diye korktum ve kullanmayı bıraktım şuan ne yapmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardım edin

Hayvanların tepesinden ısıtma lambası koyulmalı 32 derece olacak şekilde, bulundukları yere cam derece koyup yarım saat sonra bakarak mesafe ayarlanır. ortam soğuksa enerjilerini korumak için metabolizmalarını yavaşlatırlar.

Su soğuk ise inmezler kaldı ki ölüm kabındalar. Kalorifere yakın koyun ama tam değmesin.

Vitamin damla alıp hergün bir defa ağızlarına bir damla damlatın. Vitamin iştah açıp kırgınlığını alır.

Hayvanlarda suda eğik durma, nefeste hırıltı, esner gibi başı öne atıp nefes alma hareketleri var mı?

Hayvanları günde 3-4 kez suya indirin su içsinler bu arada yüzerken bacaklarının hareketine bakın. Düzgün kullanabiliyorlar mı?

Geri