Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yarın büyük akvaryumum için herşeyi alıyorum.

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar bildiğiniz üzere 70cm akvaryum almıştım 50w ısıtıcım ve filtrem yetmedi ve içinde kum vs yok bende bu yüzden yarın juenden 50 60 tl bir sipariş vereceğim almak istediklerim bunlar.akvaryumun hacmi 64 litre
1 Isıtıcı roxin çelik ısıtıcı 200w(stoklarda kalmamış 200w olanı sitemizdeki biri aldı ve sonmuş :) bende 300w almayı düşündüm çokmu gelir ?)
2 şelale filtre Atman HF-400 (suyu cam gibi berrak yaparmı ?)
3 Kum slis kum (istiyorum ama stoklarda yok :( başka ne önerirsiniz ? )
4 akvaryuma yapay çiçekler vs
5 arka fon poster

Bunları alacağım son kararım bunlar ama size danışayım dedim yarın alıyorum bir aksilik çıkmasın diye size sordum seçimlerim iyimi daha kalitelileri varsa önerin lütfen bu fiyatlarda olması şartıyla. teşekkürler en geç cumartesi yeni değişikliklerin resmini ekliyeceğim :) .

Cvp: Yarın büyük akvaryumum için herşeyi alıyorum.

Bahsettiğiniz ısıtıcı çok gelmez. Termostatlı olduğu için işi bittiği anda kendini kapatır. Diğer ısıtıcılara göre çok daha hızlı ısıtacaktır. Daha az çalışacağı için ömrü de uzun olacaktır. Bahsettiğiniz şelale filtre de uygun gözüküyor. Suyun berrak olmasını debiden çok filtrenin içine koyacağınız malzemeler sağlar. Ben benzer bir şelale filtre içinde ekstradan sünger, elyaf ve plastik bulaşık teli kullanıyorum. Suyum daha hiç bulanmadı.

Ayrıca kum alacağınız için suyun ilk bir kaç gün hafif bulanık olduğunu göreceksiniz. Sisteminiz oturdukça su berraklaşacaktır. Ben silis kumdan çok siyah kuvars kum ya da sarımtrak dere kumu öneririm.

Bence ısıtıcı için 100W yeterli gelir.Daha üstlerini kullanmanız gereksiz.

70 cm akvaryum için şelale filtre ne kadar yeterli olur emin değilim.
3 kapluş olacağı göz önüne alınırsa nufus yükünü tek bir şelale filtre kaldıramayabilir.
Eğer bütçeniz uygunsa dış filtreden şaşmayın.

kum için siyah kuvars kum, dere çakılı alabilirsiniz.
Sanırım 15 kilo kadar almanız yeterli olacaktır.

Akvaryum 70 cm ama hacmi fazla değil. 64 litreye çok rahat güçlü bir şelale filtre yeterli olacaktır. Ben yazlıkta 50 litreye kullandım bir sıkıntı çekmedim. Ama modifiye etmek gerekiyor, tek sünger yeterli olmayacaktır.

emin bey ben modifiye edemeyebilirim.bana modifiyesiz iyi bir temizleyen filtre önerisi istiyorum taktığımda pırıl pırıl yapsın dış filtre alırım ama 64 litreye gereksiz ilerde 100-150 cm hacmi yüksek olan bir akvaryuma geçince dış filtre alacağım 100w yeter demişsiniz biliyorum yettiğini ama 100-150 cm akvaryuma geçince ömürboyu yetsin diye alıyorum hemde arada 8tl fark var 100w arasında almışken yüksek waatlı almak daha mantıklı diye düşündüm.modifiyesiz pırıl pırıl tutacak filtre önerisi bekliyorum.Teşekkürler.

mailto:/Resun-Cyclone-External-Filter-CY-20-Mini-Dis-filtre,PR-5338.html

Şu ürünü bir inceleyin o zaman işinizi görecektir.

ben şelale filtre olarak demiştim ama ?

Şelale filtreden verim alabilmeniz için mutlaka içine malzeme eklemeniz gerekir. Eğer düz kullanmayı düşünüyorsanız güçlü bir iç filtre alın.

Emin bey içine malzeme koyduğumda malzemeler ömür boyu yıkanıp yerine tekrarmı konacak yoksa ayda bir yenilecekmiyim malzemeleri ve normal kullanıldığından suyu temizlemezmi ? neden temizlemesinki sonuçta 450 debili bir filtre temizlemeyecekse atman neden yapsın yada içine gerekli malzemeleri koyup satar ?

Şelale filtrenin içinde sadece süngeri oluyor. Sünger ise basit bir mekanik temizlik yapıyor. Genelde balık akvaryumlarında idare ediyor. Ama suyun berraklığını sağlayan kimyasal ve biyolojik filtrasyon. Bunun için ise içine ekstra sünger, elyaf gibi malzemeler konmalı. Elyaf dışındaki malzemeler 4-5 ay kullanılabiliyor. Elyaf ise yorgan ve koltukçulardan artık parçalardan ücretsiz temin edilebiliyor. En azından ben öyle yapıyorum. Elyafı haftada 1 değiştiriyorum, diğer malzemeleri akvaryum suyu ile çalkalayıp geri koyuyorum.

hmm anladım peki 350 debili bir süngerli iç filtreyle aynı temizliğimi sağlanıyor yani ? yoksa dahamı kötü ?

Yavru kaplumbağalarda düzenli su değişimi ile yeterli temizliği sağlarsınız diye düşünüyorum..Haftada bir dipten %10 su çekip temiz su koyarak..

Geri