Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yasak Kalkmış!

Polat Geyik

Gümüş 5 Üye
Arkadaşlar bu gün İzmir de 2 , Manisada 1 pet shop u aradım. 2 haftadır falan iletişim halindeyim Manisa daki pet shop su kaplumbağası ithalat yasağının kalktığını fakat toptan alış fiyatlarının eskisine oranla çok üst düzeyde olduğunu bu yüzden alamadığını söyledi. İzmirdeki 2 pet shop çoktan getirmişler bile telefondan konuştum bu arada birinden duymadım.

Cvp: Yasak Kalkmış!

Belki farklı türler de getirmiştir. bu yasaktan sonra öyle tahmin ediyorum ki zor zor bulduğumuz türler daha çok yaygınlaşacak.

Ama şöyle bir şey var bildiğim kadarıyla bu yasak res lere getirilmedi , yurt dışından hayvan gelmesi ve satışı yasaklandı. Yani sarı yanak satacak olsa adam kırmızı yanak da getirebilir. Şöyle de olabilir belki çizgili kaplumbağa getirmiştir bu pet shoplar ve bana yasak kalktı diyorlardır. Emin ol yıllardır satmış oldukları kırmızı yanaklı kaplumbağaların görünüşünü ( ki başka tür satılmıyordu) bu 6 aylık sür içinde unutup , şimdi satacak oldukları çizgili dere kaplumbağalarından görüntü olarak ayıramayacak pet shoplar var .s

Bilmiyorum işte Mikail telefonla konuştum üçüyle de gidip görmem lazım.

Anladm kardeşim teşekkür ederim ben yarın buradaki pet Shop lara bakaym

ya bugun pet shoplara gittim bazıları 1 aya gelir belki dio bazıları yasak devam ediyo diyor. Kaplumbağaları koydukları akvaryumda uguana vardı onu kaldırmış bi pet shop su motoru felan koymuş acaba gelcekmiki

Geri