Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yatay şekilde suya tam batabilen ısıtıcı tavsiyesi

asliaral

Bordo Bereli
Merhaba

Su kaplumbagalarimin karantina kabi var. Ancak yatay sekilde ve suya tam batabilen isitici kullanabiliyorum.

Jbl Protemp vardi ancak maalesef bugun temizlik sirasinda kirildi.

Acaba suya tam batabilen ve ayni zamanda yatay sekilde de kullanilabilen hangi marka, model vb tavsiye edersiniz?

Biraz uygun birsey olursa iyi olur.

Tesekkurler.

Tetra plastik yada çelik ısıtıcılar olur.

Cvp: Yatay şekilde suya tam batabilen ısıtıcı tavsiyesi

Tetra Ht modeline bazi yerlerde batiyor demisler ama anladigim kadariyla, sorun yasanan bir urun.

Roxin celik icin de, yatay denmesine ragmen dikey kullanilmali diye tecrube yasayanlar olmus.

Deneyimlenen bir marka m var mi acaba?

Plastik korumayi cikartirken, sıkışmısti ve bir anda cikinca, fayansa carptim. Gul gibi Jbl 100wattimdan oldum

Yine Jbl Protemp aldim.

Kirdigim 100 watt idi vs ortalama 5-6 litre soguk sayilabilcek bir suyu 30-32 dereceye 2 saatte cikartiyordu.

Bu ise 25 watt ve 7 saat oldu hala 25 derece.

Normal mi acaba?

Oranti kurunca pek normal gelmedi de

Su oranı ve sirkülasyon ısıya etken olur. Ayrıca 100w dan 25 w a düşüş yapmışsıniz sanırım daha g ec ısınması normaldir. Pek deneyimim yok ama g ec ısınması normal sanırım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birde oran kursak bile 100 w 2 saatte ısıtıyorsa 25 w 8 saatte isitmasi gerekir.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iste ben de oyle oranladim ama 8 saat olacak daha tam 26yi goremedim..

Ki daha 30 a cikacak da, duracak mi diye kontrol edip, ozel durum icin 15 dakikaligina 34 e cikaracagim.

Yani hayvana 15 dk boyunca 34 derecede su banyosu yaptirmak icin, saat 3 ten beri bekliyorum

Artik gece oldu.

Yarina ancak olur bu..

Bir akvaryuma gereginde fazla yani mesela 50w  yeterken 200w isitici alsak sorun cikar mi? Cunku buyuk akvaryuma gecis olursa yeni isiticiya gerek kalmaz.

Her marka icin soylemek dogru olur mu bilemiyorum.Cunku haddinden fazla isinma oluyor 30 litrede 100 Watt kullandim ama Jbl Protemp idi, en iyilerinden.

Bir de her zaman bir kucuk yedek isitici lazim oluyor, karantina durumu icin.

Oyuzden bence simdilik kucuk yere uygun alin.

Buyuk akvaryumun Jbl200 wattligina su girince (4 sene sonra), yerine, herkesin kalibrasyon sorunundan lanet ettigi Eheim isitici aldim ancak ben son derece memnunum. Hatta elimle, normal ayarini da bozup sacma sapan birsey yapmistim. Ona ragmen bir gun sasmadi ve hizindan da memnunum.

Karantina kabi icin olan Jbl yerine, bundan alsam ve yatay kullansam ne olur acaba?

Anadolupet, tipasi suyun icinde olursa garanti vermiyoruz diyor.Kagidinda da tipa suya girmesin diyor. Buyuk akvaryumda, dik olarak ve tipa suyun disinda kullaniyorum.Ama karantina kabim kucuk.Dikey cok zor. Yada Jbl disinda iyi baska marka veya Eheim'in kisa tuplu dikey konulacak baska modeli vs bilen var mi?

Eheim yatay kullanılmaz.

Jbl 50 wattligi calistirali 25 saat oldu. Dun gece 30a yakindi.Sabah namazinda 28 e inmisti. Simdi yine 30a cikti. Durmuyor calismasi. Ama 30 uzerine de cikmiyor. Bu kadar zaman kullanamadigim gibi, surekli test olsun diye elektrik harciyorum saatte 50 watt. Yarin oglen de birsey olmazsa artik para iademi isteyecegim.Alali 2 ay oldu ve bir kez kullanamadim.Biktim artik

Bana yatay kullanilan ama iyi marka isitici lazim.Cok arastirdim ama bulamiyoru.

Çelik ısıtıcı al onlar batar rubio, roxin başka bildiğim yok.

Roxin celik icin, yatay denmesine ragmen dikey kullanilmali diye tecrube yasayanlar olmus.

Digerini duymadim,bakayim sagol.

Roxin celik icin, yatay denmesine ragmen dikey kullanilmali diye tecrube yasayanlar olmus.

Digerini duymadim,bakayim sagol.

Jbl 50 wattligi calistirali 25 saat oldu. Dun gece 30a yakindi.Sabah namazinda 28 e inmisti. Simdi yine 30a cikti. Durmuyor calismasi. Ama 30 uzerine de cikmiyor. Bu kadar zaman kullanamadigim gibi, surekli test olsun diye elektrik harciyorum saatte 50 watt. Yarin oglen de birsey olmazsa artik para iademi isteyecegim.Alali 2 ay oldu ve bir kez kullanamadim.Biktim artik
Bana yatay kullanilan ama iyi marka isitici lazim.Cok arastirdim ama bulamiyoru

Su yorumumu siler misn Cem. Ben gerekli aciklamayi yazacagim sorunun kaynagini buldum

6 saat once yazdigimi yani bu az once kopyaladigimi

6 saat once yazdigimi yani bu az once kopyaladigimi

Talebin üzerine yorumlarını sildim Berrak.

Tesekkur ederim Neslihan.

Bir konuda tespitimi paylasmak ve uyari yapmak istiyorum arkadaslar.

Jbl Protemp isiticilari; eski serileri yatay olarak da kullanilip, ayni isiyi yakalarken, yeni serilerde yuksek derecelerde sikinti tespit ettim.

Daha dogrusu yatay kullandigim icin, once 3 tanesini 34 dereceye cikmiyor yani bozuk diye geri yolladim. 30 dereceye kadar sorun yoktu ama uzerine gunlerce cikmayip ayni zamansa calismasi da durmuyordu..

4.su geldi ve ayni sorun olunca, 5 litrelik bidonun icine sarkitip dikey denedim.. 1 saatte 34 e cikti ve durdu yani calismasi cok iyiydi..

Eskiden kullandigim 2 eski modelde yatayda sorun yokken, (100,200 w) yeni modellerde (25,50 w) bu sikintiyla karsilastim.

Sebebi watt mi yoksa yeni seri mi bilmiyorum ama durum bu.. Alacaklari uyarmak istedim.

Eger ki stabil yani 28 30gibi derecelerde tutacaksaniz, sorun yok ancak sunu da demeliyim ki, isitma suresi daha uzun oluyor, saatler surebilir..

Yanlis bir yonlendirme olmasin diye uzunca aciklamaya calistim.Bir sorusu olan sorabilir.

Cem, Rubio degil Ribao'ymus.Forumda Rubio yazilmis hep, bilgin olsun

Geri