Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem ve beslenme

Kaplumbikçi61

Bronz 5 Üye
Kaplumbağam şuan 1,5 yıllık protein ağırlıklı besleniyor reptiles carnivore kullanıyorum ama biraz da sebze ile beslenmesi onun için daha iyi olur mu? Ne ile beslemeliyim ve ona nasıl sebzeyi alıştırırım?

Kabuk boyu kaç cm?

Başka yem kullanıyor musunuz?

3 ay kadar önce 12cm ölçtüm son zamanlar ölçmeye vaktim olmadı.
Hayır başka yem kullanmıyoruz bu ara daha önce önerdiğiniz gammarus stickten kullanıyorduk

Tetra reptomin ve tropical biorept W yemleri alın.

Repto aynı zamanda bitkisele alıştırmada da rol oynar. İsterseniz ek olarak dajana gammarus sticks yemi yine alabilirsiniz.

Bitkiselleri haftada iki defadan fazla vermeyin bıkıp yemiyorlar. 3 günde bir uygun.

Marul ve kıvırcığın körpe yaprakları, temiz bir yerden bulursanız kara hindiba(çimen içinde sarı çiçek açan bitkiler nette resmi vardır. Ayakaltı kedi köpeğin gezdiği yerden toplamayın)

Salatalığın kabuğunu soyduktan sonra dikey kesit. Çekirdeği olmasın, haşlanmış karnabahar ve brokoli, haftada bir birkaç maydanoz yaprağı verebilirsiniz.

Roka, reyhan tere gibi kokulu bitkileri vermiyoruz.

Her hayvan farklı sebzelerden hoşlanıyor deneyerek bulursunuz.

Çekirdeksiz karpuz verebilirsiniz. 10 günde bir elma armut çilek parçası verilebilir. Bunlar şeker içerdiği için fazla vermiyoruz.

Bunları yemden uzak bir saatte verin.

Geri