Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru Kara Kaplumbağam

merlin

Yeni Üye
Merhababa forumda yeniyim kaplumbağamı 8 haziranda buldum ormanın derinliklerinde yolun ortasındaydı çok sevdim hemen aldım ilk gün ayakkabı kutusunda misafir ettim geç olduğu için sonra büyük bi koliyi torf ile doldurdum sonra saklanma kabı yaptım bide kapaktan havuz yem verirken mama yerinde veriyorum toprakla karışmaması için çok kirletiyo her zaman temizliyorum kabuğuna bazen vazelin sürüyorum sert kalması için yemine kuşlarda kullanılan gaga tozu serpiyorum protein için çoğunlukla marul veriyorum arada salatalık bazende tatlı niyetine çilek veriyorum ama çok az şeker tehlikeli olabiliyor arada ormana götürüp gezdiriyorum en büyük sorunum uv lamba çok pahalı onun yerini karşılayacak bişey yokmu günde 2 saat yeterli oluyor acaba bu linkteki olur mu;

mailto:/urun_detay.aspx?urn=7709&ad=sylvania-t8-activa-uva-floresan-lamba-18-watt

Fotoğrafları:
Kendisi :mailto:/10423316_851127284916785_334835634_n.jpg
Mekanı : mailto:/8515incia625551.jpg

Bunu da daha bü gün çektim artık korkmuyor elimde yiyor
https://www.youtube.com/watch?v=7CeT6i1vMbo
(Kalite için üzgünüm 4 senedir kullandığım telefonun kamerası 1,3 :smile: )

Yer ve yem ile ilgili önerileriniz olursa yazar mısınız?

Cvp: YAVRU KARA KAPLUMBAĞAM

Caner foruma hoşgeldin. O lamba uvb değil uvA uvb ler 60 lira civarında satılıyor . gittigidiyor atakan petshopta modlarımız kara kaplumbağası için uygun uvb yi yazacaklardır.

Geri