Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum sıcaklık

kose1

Yeni Üye
Merhaba hayırlı pazarlar...
Su kaplumbağam için şimdilik yenisini alana kadar 32-15-30 ölçülerindeki akvaryumda 200wat ısıtıcı kullanıyorum. Çalışmasında bir sıkıntı yok gibi.
Fakat 28 derecede ayarlı olduğu halde , camdaki gösterge hep 24-25 civarı. Ayrıca peteğin önünde akvaryum.
Gösterge arızalı değilse tabi. Sorun var mı sizce varsa ne yapmalıyım

Foruma hoşgeldiniz.

O akvaryum için 200 W çok fazla. Cam iç derece ile kontrol edin. Sticker dereceler dış ortam ısısını algılayıp yanıltabilir.

Yada su ısıtıcıda kalibrasyon hatası olabilir. Bunu cam iç derece ile netleştiririz.

Evde Kullandığınız cam derece varsa o da olur.

Evladiyelik ve kaplumbağaların kıramadığı tek derece jbl ve seranın cam çubuk derecesidir. Fiyatı bu değil. Resim eski.
Screenshot_20210319_140912.jpg

Screenshot_20210319_141131.jpg

Foruma hoşgeldiniz.

O akvaryum için 200 W çok fazla. Cam iç derece ile kontrol edin. Sticker dereceler dış ortam ısısını algılayıp yanıltabilir.

Yada su ısıtıcıda kalibrasyon hatası olabilir. Bunu cam iç derece ile netleştiririz.

Evde Kullandığınız cam derece varsa o da olur.

Evladiyelik ve kaplumbağaların kıramadığı tek derece jbl ve seranın cam çubuk derecesidir. Fiyatı bu değil. Resim eski.
Ekli dosyayı görüntüle 4515

Ekli dosyayı görüntüle 4516
Teşekkür ederim , 200wat o akvaryuma fazla biliyorum. Ama zararıda olmayacağını düşünüyorum doğru mu? Yani sadece ebat olarak akvaryuma büyük olduğunu söylüyorsunuz. 200watt aldım çünkü ileride balıkta beslerim diye öyle karar verdim ???? ısıtıcı yeni ve smart ısıtıcı , bir sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim hocam.
Ayrıca derece belirttiğiniz dereceden. İç kısımda yani , tekrar teşekkürler, birde resimde ısıtıcının ve derecenin duruş doğruluğunu kontrol ederseniz mutlu olurum

Teşekkür ederim , 200wat o akvaryuma fazla biliyorum. Ama zararıda olmayacağını düşünüyorum doğru mu? Yani sadece ebat olarak akvaryuma büyük olduğunu söylüyorsunuz. 200watt aldım çünkü ileride balıkta beslerim diye öyle karar verdim ???? ısıtıcı yeni ve smart ısıtıcı , bir sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim hocam.
Ayrıca derece belirttiğiniz dereceden. İç kısımda yani , tekrar teşekkürler, birde resimde ısıtıcının ve derecenin duruş doğruluğunu kontrol ederseniz mutlu olurum
Resim yükleyemiyorum , yinede yardım için teşekkürler

Resim yükleyemiyorum, yinede teşekkürler

Site şu an bakım görüyor. Geçici bir aksaklık söz konusu.

Smart kaliteli bir marka değil. Kalibrasyon hatası olabilir. Tam batabiliyorsa batırın.

Üst kısım fazla su dışında ise dışarıyı algılıyordur. Üstte water level çizgisi var onun altına inmemeli. Çatlama riski oluşur.

Smart alt marka bir ısıtıcı markası ve alt markaların camları incedir hava teması olursa patlar mümkünse iade edip. Tetra ht 100w ısıtıcı ya da roxin ve ribao gibi çelik ısıtıcı markalarından alabilirsiniz.

Geri