Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem ne kadar verilmeli

gorkemm

Yeni Üye
kaplumbağaya ne kadar yem vermeliyim(ben kaplumbağayı bugün aldığım için daha acemiyim besleme konusunda ) benim aldığım yem sera markalı yemin boyu kalın ve biraz uzun bu yemi kırarak mı vermeliyim cevaplarınızı beliyorum şimdiden teşekkür ederim

Konu beslenme kategorisine taşındı/tubidik

kaplumbağanızın daha yavru olduğu için ufaltarak vermelisiniz.. beslenme bölümünde daha ayrıntılı bilgi de bulabilirsiniz.. günde 2 öğün sabah akşam her gün hemen hemen aynı saatler ve toplam kaplumbağanızın kafasının hacmi kadar yem vermelisiniz günlük.. 2-3 farklı çeşit yem alırsanız beslenme açısından iyi olur tek yönlü beslenmesini önlemiş olursunuz.. sera raffy serisi ya da tetra marka yemler piyasadaki en kalitelileridir.. bunları bulamazsanız sanyu, champion, otto, tropical gibi markaları da deneyebilirsiniz ama diğerleri kadar kaliteli değildir bunlar.. günlük kafa hacmi kadardan fazla vermemey dikkat edin yoksa obezite oluşabilir.. umarım yardımcı olabilmişimdir.. beslenme bölümüne bakarsanız daha ayrıntılı bilgiler de bulabilirsiniz..

Geri