Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Tavsiyesi

Faruk_Can_Durmuş

Bronz 4 Üye
Herkese merhabalar

16-17 cm kabuk boyunda kırmızı yanaklı erkek su kaplumbağam var. 1 sene öncesine kadar protein ihtiyacını Gammarus ile gideriyordum. Tahmin edeceğiniz üzere bayılıyordu Gammarus'a. Özellikle de Raffy L hastasıydı. Fakat kabuk boyundan ötürü 1 senedir Raffy Royal veriyorum. Yine seviyor fakat Gammarus kadar çıldırmıyor. Royal'in içindeki uzun balıkları ise pek sevmiyor. Belki yaşından dolayı diyeceğim ama pek sanmıyorum çünkü yeni olan bir durum değil.

En az çiğ kıyma kadar çıldıracağı protein ağırlıklı bir yem tavsiyesi bekliyorum sizlerden. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Tropical reptiles carnivore alabilirsin bunun yarımlık kutusu var, fiyatıda uygun. Bu kan kurdu ve cırcırböceği içerir. Verirken bacaklarını kopartırsın.

O balıkları ağzına sığacağı oranda parçala ve yüzgeçleri kopar. Ağzına batabilir belki o sebeple yemiyor olabilir. Karideslerinde ağzındaki tırnakları kıracaksın.

Kıymayı çiğ verme cezvede kaynayan suya atıp, bir iki dakika bekletip, alıp soğutup verirsin.

Eskiden ayıklayıp veriyordum balığı. İyice büyüyünce ayıklamadan 3 parça halinde vermeye başladım ama yine de iştahla yemediği belli oluyor.

Kıymayı aynen dediğiniz gibi yapıyorum yine bu forumda okumuştum.

Sanırım ufak kutuyu deneyeceğim tropicalde. Tavsiyeniz için teşekkürler

Geri