Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem Yedirme Hakkında?

ragnuk

Yeni Üye
Arkadaşlar ben yeni kaplumbağa aldım suan fanusta ama 2-3 güne büyük akvaryumda besliyecem yaklasık 3 haftadır besliyorum vede normal yem dışında (acemiyim) marul yedirmeye basladım marulu kaçgünde bir nekadar yedireyim?Havuç ta yiyor heralde onuda deneyeceğim.Karahindiba çok sever diyorsunuz nerden bulabilirim?
Et yedirin diyorsunuz nasıl ne veriyim :S acemiyim..
Bir de bahçeli evde oturuyorum çimenlere bırakıyımmı arada??

Gerçekten kaplumbağamla arkadaş olmak istiyorum :)

Merhaba.
En kısa zamanda akvaryuma geçin derim.
Marul vermeniz iyi olur.Eğer yemeye alışırsalar büyüdüklerinde hiç sorun olmaz.Büyüdüklerinde sürekli otçul beslemeniz gerekecek.Haftada 3-4 kez verebilirsiniz.
Karahindiba yol kenarlarında oluyor genelde...Ama satılıyor diye biliyorum...
Et yağlı oldugu için haftada 1 kez veya 2 haftada 1 kez vermenizi tavsiye ederim.
Hayır çimenlere bırakmanıza gerek yok.Yeterince büyük bir akvaryum alırsanız dışarı çıkmasına gerek kalmaz.Çimenlerde yürümeside pek sağlıklı olmayabilir.
İyi forumlar.

Çok teşekkür ederim, yanlız 1-2 sorum daha olcaktı.Muz,havuç,yonca da yedireyimmi haftada kaç kere versem iyi olur.Eti 2haftada 1kere demişsiniz ne nasıl veriyim onda şaşırdım :(

Bu arada kaplumbağam marulu elimden de yiyor :D

hoş geldiniz:)
Muz tatlı oldugu için zararlı nadiren verin.havucu haftada bir veya iki defa verebilirsiniz yonca hakkında bir fikrim yok.etin zararlı oldugunu düşünüyorum önerim ayda bir defa veya hiç vermeyin.çimenlerin üzeride kaybetmemeye özen gösterirseiz bu durumdan kaplusunuz mutlu olacaktır.

Arkadaşlar zaten gerekn bildiyi vermişler.bende senin gibiydim ilk başta.Şimdi herşeylerini öğrendim.hemde bu site sayesinde.:) Zaten bu siteyi iyice bi araştırıp sıkılmadan konuları okursan yakın bi zmanda seninde onlarla ilgili herşey hakkında bilgin olur.Kaplumbağalarınada mutlu yaşamlar...:)

Geri