Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yememe ve kabuk yumuşaması

senkop

Bronz 5 Üye
Benim kaplumbağalarımdan sonradan aldğım kaplumbağam yem yeme konusunda geldiiği günden beri sıkıntı yaşatıyor . sürekli ben de olan da maşallah öyle bşey yok. ama şukufe 1 aydır yem yemiyor ve kabuğu da çok yumuşamaya başladı 2 haftadır. şu an kuyruk tarafı ve yan taraflar çook yumuşak . ve sürekli kuru alanda duruoyr. o kadar çok duruyor ki kabğu süngerimsi bir hal alıyor kuru alanda ... ne yapmalıyım . fikri olan biri vardr umarım . hayvanımın ölmesini istemiyorum.

Aldığınızdan beri böyle ise malum petshoplarda çok uygun ortamda bakılmıyor kapluşlara.Akciğer enfeksiyonu olabilir. mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html linki inceleyiniz. Akciğer enfeksiyonu belirtileri ve tedavi için yapılabilecekler var. Ancak imkanınız varsa bir veterinerle görüşmeniz daha uygun olur.

mailto:/2011/1/19/2131.jpg
mailto:/2011/1/19/2139.jpg
mailto:/2011/1/19/2144.jpg
kaplumbağam bir saattir bu şekilde hareketsiz yatıyor hiçbir tepki vermiyor . ya çok kötü oldum hasta kaplumbağam öldü mü acaba ??? ne yapmalıyım ?
arkadaşlar kimse yok mu ne yapmalıyım acaba

Elinize alıp bakın. Kolları bacakları başı dışarı doğru sarkıyor mu?

bacakları dışarda sarkıyor ama kafa içerde gözler kapalı. suyun ısısı 30 derece ve suya koyduğumda da yüzmüyor

Yani elinize aldığınızda bacaklarına dokunduğunuzda içeri çekmiyor. İsterseniz ayrı bir kaba alın ölmüş olabilir :(

hyr içeri çekmiyor of ama kafa içerde ayrı bir kaba aldım . kış uykusuna yatmş olamaz mı bu ayrımı nasıl yapıyoruz

Benim burdan anlamam imkansız. Kış uykusuna yattıklarında kas tonusları korunuyor. Yani böyle kendini salmıyorlar :( Yine de ayrı yerde bekletin isterseniz. Hatta imkanınız varsa veterinere götürüp kontrol ettirin emin olamıyorsanız.

tamam teşekkür ederim. ben ayrı kapta bekleteyim bakalım ç keşke ölmemiş olur diyeceğim ama ümidim yok . iyi akşmlar

Geri