Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yem yemiyor

cicada

Yeni Üye
bende aranıza yeni katıldım,doğrusu bu sayfanın nasıl kullanıldığını doğru biçimde bilemıyorum.iki gündür yazıyorum ama sanırım yanlış yere :) benim iki tane kapluşum var.7 ay önce aldım.daha yavrulardı.bir ay öncesıne kadar plastık kaptaydı ama şimdi akvaryumları var.herşeyleri tamam.benim tek üzüntüm birtanesi ortalama 3 haftadır,belkide daha fazla yem yemıyor,öylece bakıyor.farklı farklı yem denememe ragmen yemıyor.açlıktan hasta olmasın dıyerekten taze balık pişiriyrm arada bir ondan yıyıyor.başkada bişi yemıyor.bu hep boyle devammı edecek?buyumuyorda ayrıca,öbür kapluş daha cok sağlıklı ve buyuk gözrunuyor yanında.cok üzülüyorum.boyle devam ederse hasta olcak.su sıcaklığı 28.birde kuru alanda sureklı ışığın altında duruyor,güneşe cıkardığımdada güneşlenmek istıyor daha cok...lütfen yardım edersenız sevınırım...tekrardan nasıl yemını yemeye başlayacak :ff:

Cvp: yem yemiyor

Öncelikle hoşgeldiniz.
Kaplumbağalara balık verirken verdiğiniz balığın tatlı su balığı olmasına dikkat edin.Yağda pişirilen bir balığı kesinlikle vermeyin.
Yem yemeyen kaplumbağanızda kuru alanda çok durma, hırıltılı nefes alma, dibe batamama gibi belirtiler mevcut mu?

Zencefil' Alıntı:
Öncelikle hoşgeldiniz.
Kaplumbağalara balık verirken verdiğiniz balığın tatlı su balığı olmasına dikkat edin.Yağda pişirilen bir balığı kesinlikle vermeyin.
Yem yemeyen kaplumbağanızda kuru alanda çok durma, hırıltılı nefes alma, dibe batamama gibi belirtiler mevcut mu?

talı su balığı veriyorum.yağsız pişiriyorum.az ve arada bir yiyor.hırıltılı nefesi yok.kuru alanda diğerine nazaran daha çok duruyor.güneştede duruyor.dibe batamama sorunu yok.aslında farklı yiyecek ve yem yedirebilsem iyi bir duruma gelecek.evde her marka yem var.denemek için aldım.
yem ve diğer yiyecekleri yedirebilmem için ne yapabilirim.tek balıkla nereye kadar sağlıklı kalabilir. ilginize,yanıtınıza teşekkür ederim.

merhaba arzu hanım;yazdığım yazıya sizden yanıt alamadım.sizin bilgilerinize ihtiyacım var.yem yada diğer yiyecekleri yemeyen kapluşuma ne yapmalıyım.arada bir yediği balığıda şimdi çok küçük bir parça aldıktan sonra bırakıyor.başkada yemiyor.gün geçtikçe sanırım zayıfladı.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri