Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam galiba akciğer enfeksiyonu

Normalde 2 damla veriyorsanız ağzını açmadığı için ağıza ruj sürermiş gibi 10-15 saniye arayla 3 damla damlatmanız gerekiyor . O ruj sürme hareketini devamlı yapmaya başladığınızda bir zamandan sonra ağızlarını açmaya başlıyorlar o sırada hemen damlatırsınız eğer açmazsa dediğim şekilde uygulayın . Hayvan yemek yemeye başladıktan sonrası kolay . İnşallah bir an önce iyileşir .

Normalde 2 damla veriyorsanız ağzını açmadığı için ağıza ruj sürermiş gibi 10-15 saniye arayla 3 damla damlatmanız gerekiyor . O ruj sürme hareketini devamlı yapmaya başladığınızda bir zamandan sonra ağızlarını açmaya başlıyorlar o sırada hemen damlatırsınız eğer açmazsa dediğim şekilde uygulayın . Hayvan yemek yemeye başladıktan sonrası kolay . İnşallah bir an önce iyileşir .
Aynen 3er damla genta atıyorum 10 sn aralıklarla sabah akşam, öğlen de sizin dediğiniz gibi vitamin damla 1 2 tane işte dün de bugün de ağzını açmamayı öğrendi damlanın tadından galiba Cem beyin dediği gibi başını içine çektiği için etrafında göllenme oluyor artık ne kadarını yutabiliyorsa işte :( inşallah ya öyle duygusal öyle kötüyüm ki bir haftadır bi çocuk sahibi değilim demek ki evladım hasta olsa ben naparım diye düşünüyorum çok büyük sorumlulukmuş

Öğün zamanı bir yem deneyin. Yemeye başlayınca stick yeme damlatıp bu yemi ilk yem olarak suda hemen önüne atarsınız yer.

Çok üzgünüm öldü, yarım saat önce kuru alandaydı bir baktık ters dönmüş. Bugün çıkardığı sesler artmıştı zaten göz takibi yoktu dalgındı ama yine de bi umudum vardı. Diğeri de hissetmiş gibi yokluğunu suyun içinde çırpınır gibi yüzdü, gözümün içine baktı ona yem atınca biraz unuttu gibi nasıl alışıcam bilmiyorum tek başına sıkılır mı. Yeni sahiplenmeli miyim sahiplensem nasıl alışırım onu düşünüyorum. Çok teşekkür ederim tekrardan ikinize de çok kaplumbağaya dokunmuşsunuz çabalarınız için sağ olun

Başınız sağolsun.

Bu hayvanlar asosyaldir. Tek başlarına yaşayabilirler. İkinci bir hayvanla uyum sağlama sorunu olabilir.

Diğeri suya atmış olabilir. Güç dengesinde biri diğerinin güçsüz olduğunu hissettiğinde üstüne gidebilir.

Kuru alan alfa olan hayvan için özel bölgedir. Eğer bu hayvan en güzel yeri almışsa yine oradan ittirip uzaklaştırmış olabilir.

Geri