Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük lekeler,

Yasemin_Karakuş

Bronz 5 Üye
Küçük nokta şeklinde lekeleri var neden olmuş olabilir yanaklarında da var😊ve ayağında böyle bı kızarıklık farkettim ama sadece o kısımda var alt kabuğu sağlıklı gozukuyor
IMG_20230417_151059.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20230417_151014.jpg
    IMG_20230417_151014.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 12
Lekeler nerde?

Hayvana yiyecek ve yem neler veriyorsunuz?

Hayvana ilaç vitamin önermiş miydim?

Hayvan taş üstünde gezindi mi sıcak yada soğuk bir şeye maruz kaldı mı?

Tavuk ve balık tan başka hiç bir stick yem yemiyor defalarca denedim bu lekeler çok uzun zamandır var yanaklarinda dasoguk bı zeminde gezmiyor taşa hiç cikmadi
Screenshot_20230418-155344.png

O noktalar yosun parçası değilse bizdeki ben gibi. Bir sıkıntı yok. Kulak pamuğu ile sürtün. Çıkmazsa bendir.

Sürekli balık tavuk vermek sağlıklı değil. Hayvan gut hastalığına yakalanır. Hayvanı zorlayıp yem yedireceksiniz. Yemezse bırakıp ertesi gün deneyin.

Ayak enfeksiyona benziyor. O bacağı komple çekebilir misiniz. Ayak tabanında kızarıklık var mı? Diğer bacaklarda var mı? Şişlik kızarıklık, özellikle arka bacak kabuk boşluklarında.

Geri