Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam sürekli kuru alanda

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
iyi günler. yaklaşık 1 gündür kaplumbağam sürekli kuru alana çıkıyor. zamanının çoğunu kuru alanda geçiriyor arada bir suya iniyor.

Hayvan pencereden güneş ışığını gördüyse keyif çıkarmak için çıkıyor.

Bacakları açıp gerdiriyorsa keyfi yerindedir.

İştahsızlık ve halsizlik yoksa sıkıntı yoktur.

Hayvan pencereden güneş ışığını gördüyse keyif çıkarmak için çıkıyor.

Bacakları açıp gerdiriyorsa keyfi yerindedir.

İştahsızlık ve halsizlik yoksa sıkıntı yoktur.
Kafasını çıkarıp lambaya doğru bakıyordu, şimdi çıkmıyor artık keyfini çıkardı sanırım 😄 ama sanki hafif halsizlik var gibi eskisi gibi pek hareketli değil sanki.

Isıdan maksimum faydalanmak için başını uzatır.

Sesin sürekliliği yoksa problem değil.

Hayvan bu sesi sadece sizi gördüğünde mi yapıyor?

Bilmiyorum ama ben onunla aynı odadayken yapıyor yani beni görüyor mu bilmiyorum ama

Isıtıcı lamba açık oldugunda kuru alanda durması normal. Kuru alanda, ıslakken kendisini cama sürtüyorsa vıcık sesi çıkabilir. Sesi çıkartırken kaplumbagayı gözlemlemenizi tavsiye ederim.

ses sanırım sudayken kafasını dışarı çıkartıp geri soktuğunda geliyor.

Takırdama gibi bir ses mi yoksa derinden gelen bir cikleme mi?

O hareketi kuru alanda da yapıyor mu?
Cikleme gibi değil de sanki su sesi ile karışık vıcık sesi gibi, hani elimizi yıkarken bazen bir ses çıkar ya onun gibi. umarım tarif edebilmişimdir, kuru alanda yaptığına pek rastlamadım ama kuru alana çıktığında kafasını camlara vuruyor sanırım tak tak sesler geliyor ben diğer odadayken bile.

Hastalık kaynaklı değil o zaman.

Paniklediğinde suya kaçışı bulamazsa cama kafa atar.

Cikleme gibi değil de sanki su sesi ile karışık vıcık sesi gibi, hani elimizi yıkarken bazen bir ses çıkar ya onun gibi. umarım tarif edebilmişimdir, kuru alanda yaptığına pek rastlamadım ama kuru alana çıktığında kafasını camlara vuruyor sanırım tak tak sesler geliyor ben diğer odadayken bile.
Kafasını suya sokarken nefes veriyor korkup suya kaçtığında yada yem yerken duyulabilir.

Hastalıkla alakalı birşey değil.

Geri