Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İç filtre önerisi

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
akvaryumum için bu iki filtreyi buldum. sizce hangisi daha iyidir? sobo çok çabuk bozuluyor diye yorum atılmış birçok.

Sobo eski nesil motora sahip filtre. Sobonun zamanla hazneyi tutan tırnağı kırılabiliyor. Bu tip filtrelerin hepsi böyle ben iki filtreyi bu şekilde pert ettim.

Aquatic yakın zamanda çıkmış bir firma motoru da yeni nesil.

Her ikisi de olur. Ama ben aquatic alırdım.

Sobo eski nesil motora sahip filtre. Sobonun zamanla hazneyi tutan tırnağı kırılabiliyor. Bu tip filtrelerin hepsi böyle ben iki filtreyi bu şekilde pert ettim.

Aquatic yakın zamanda çıkmış bir firma motoru da yeni nesil.

Her ikisi de olur. Ama ben aquatic alırdım.
aquatic alayım yani

Evet daha sağlam ve kullanışlı duruyor.

El yakmacak sıcak suda iyice yıka.

El yakmacak sıcak suda iyice yıka.
kargoya verilmiş yarın ulaşacak herhalde. hem geldiğinde onu yıkarım birde akvaryuma genel bir temizlik mi yapsam diye düşünmekteyim. bu arada çimin üstünü yıkamak için akvaryumun suyunu dökmem yeterli midir?

Kuru alanı yıkamak için temiz su kullan. Kir varsa diş fırçası ile fırçala. Sonra akvaryumdaki suyu komple al. Ama su temizse sonra yap acelesi yok.

bu arada filtreyi sudan çıkarırken içindeki tüm kirleri suya bırakıyor bunun bir çözümü varmı?

Fişi çektikten sonra filtreye altından poşet geçirip öyle çıkar.

cem bey aquatic marka diye aldım sunsun markanın hj-752 modeli geldi.

resimdeki ürünün aynısı firmaya sordum zaten aynı marka yeni kutusu bu şekilde dediler.

cem bey filtreyi taktım. fazla bir akıntı var gibi geldi musluğuyla kıstığım halde. yani kaplumbağa önüne geçtiğinde savruluyor onun için bi problem olurmu. filtreyi köşeye aldım. bu arada çıkan baloncuklar patlayınca cam su damlası oluyor ve lekesi kalıyor yani kötü görünüyor. bunu önlemenin bir yolu varmıdır?

Alıcı ile iletişim kur. Yanlış ürün göndermişsiniz diye.

Aldığın sitede bununla ilgili bir konu varsa orada da bilgi ver. Sakın kullanma kutusunu açma.

Birde resmini çek bakayım uygun mu. Gücü debisi nedir bilgi ver.

Arkadaşlar kargo ile gelen ürünleri kargo elemanının yanında açıp kontrol edin. Bozuk, kırık yada böyle farklı marka olabilir.

Hemen tutanak tutturup iade et. Yenisini yada yoksa parasını iade ederler.

Neyse kullanmışsın iade edilmez.

satıcıyla konuştum aquatic sunsunun markasıymış yeni kutusunda sunsun yazıyormuş zaten ürün fotoğraftakinin aynısı.

Arka camdan öne doğru konumlandır.

Su sıçramasına çare yok o olur.

Geri