Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemek yemiyor

anaklusmos

Bronz 4 Üye
kapluşum geçen çarşambadan beri (1 haftadır) yemek yemiyor açlıktan ölücek diye korkuyorum sizce ne yapmalıyım onu nasıl beslerim ???

Ekipmanlarınz tam değilse tamamlayın hastaysa ilaç tedavisine baslayın veya veterinere götürün :) Suyu 2 derece yükseltin

suyu 28 dereceydi 30 - 32 dereceye getirdim ekipmanlar tam ve bizim evin buradaki tüm veteriner pet shop falan hepsine gittim kaplumbağalar ile ilgilenen yok hiç kimse bişi bilmiyor o yüzden hangi ilaçları kullanmam gerektiğini siz biliyormusunuz ???

Monodoks 100mg lık tabletini kullanabilirsiniz..sabah kapsülün yarısını aksamda diğer yarısını suya koyabilirsiniz. aksama doğru suyun rengi çok koyulaşırsa suyu yeniler, diğer yarısını öyle koyarsınız :)

Monodoks akciğer enf. yeni başladıysa bir kapsül bir gün yeter.. Ben ilk gün tek kapsülü sadece sabah dökmüştüm. Daha sonra konuştuğum bir veteriner sabah akşam vermemi söylemişti. ÖYle yapmıştım ben de.. Ama benimkisinin durumu ağırdı...

Ben yarım kapsül sabah yarım kapsül aksam dedim Kübra :) 1 kapsül sabah 1 kapsül akşam değil

bu arada benim 2 kaplusum var bunlardan biri hasta bu ilaç diğerine zarar verir mi ayrıyımmı bunları birbirinden ???

Birbirinden ayırmanız daha iyi olacaktır hasta olanın suyunu azaltın yüzerek çok yorulmasın :)

Ayıracaksanız hasta olanın akvaryumda durmasını tavsiye ederim :)

Geri