Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemi beğenmemiş olabilir mi?

Latife kübra

Bronz 5 Üye
Sanyu turtle stick ve sera raffy I kullanıyorum birisi ikisini de afiyetle yiyor ama diğeri yemi yemiyor sadece karidesi yiyor yemi beğenmemiş olabilir mi?

Cvp: Yemi beğenmemiş olabilir mi?

turtle stıck bende veriyorum yemiyorlar marin fsih adında balık yemi var ondan veriyorum hemen yiyorlar

Yemi beğenmeme gibi bir lüksleri yok kapluşların :)
Ama sanyu yerine yine sera veya tetra nın ana yemini kullanmayı deneyebilirsiniz.
Ya da kaplumbağa sanyu ya alışana kadar karides vermezseniz açlıktan mecbur kalıp yiyecektir.

Yemi beğenmemiş olabilir mi?

Alışma süreci onun aleyhine olabilir çünkü Şefik onun yemine de saldırıp onu da yiyor :) bir de seranın yemini deneyeyim bakalım sera raffy P almam gerekiyor değil mi?

EMRE1991' Alıntı:
turtle stıck bende veriyorum yemiyorlar marin fsih adında balık yemi var ondan veriyorum hemen yiyorlar

benimkilerin birisi yiyor da diğeri yemiyor maalesef... marin fish e de bir bakayım e umut dünyası belki yer:)

Kaplumbağaların yemi beğenmeme gibi bir lüksü var, o konuda yanılıyorsunuz :) Özellikle kaplumbağa yeni geldiyse yemi beğenmeyebilir. İlk hafta tubifex, karides gibi yemlerle besledikten sonra diğer yemleri de verirseniz o yemlere de alışacaktırlar.

3 hafta oldu geleli ama yemi yemiyor ayrı bir kapta karides ve yemi koydum karidesleri yemiş ama yeme hiç dokunmamış ben de aç kalmasın diye karides veriyorum yem vermiyorum ara ara deniyorum acaba yer mi diye akşam üzeri verdim ayrı kapta ama bu sefer karides koymadım yedi:)umarım yemeye devam eder

Geri