Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni akvaryum

başak

Gümüş 4 Üye
büyük akvaryumdaki balıklar eve gelen misafir çocuğunun yemi akvaryuma boşaltması sonucu vefat ettiler. bu yüzden Muhittin'i o akvaryuma geçiricem ölçüsü 65*40*25 kuru alan için ölçü istiyorum ayrıca kuru alan taş yapıştırıcam burada yapan bir yer yok ben yapıcam her hangi bir yapıştırıcı oluyor mu yoksa cam silikonu veya sıcak silikon mu kullanılıyor kullanacağım taşları nereden almalıyım neye göre seçmeliyim akvaryumu sadece tuz ve metilenle mi dezenfekte etsem yeterli mi başka bir şey kullanmama gerek var mı pet shop ısıtıcımın ve filtremin uygun olduğunu söyledi bu konuda fazla bilgim yok yetip yetmeyeceğini nereden anlıyoruz birde kaplumbağam şu anda deri döküyor sürekli suyun dibinde derisini görüyorum deri dökmesi süresi ne kadar ??

Cvp: yeni akvaryum

akvaryum 65 lt. köşeye kuru alan yapıp kaçış boşluğunu mukavva ile bantlayıp cam kenarlardan çevirirsen, su oranını yükseltirsin. o zaman yükseklik 20 cm'ye çıkar. 52 lt su kullanırsın. bunun için ya 75 W daha iyisi 100 W ısıtıcı olmalı. taşlar pürüzsüz olanlardan seç devekuşu yumurtası gibi olabilir. yalnız üstüste bindireceğin için bir parça düzlük olmalı. bunları birbirine yapıştırırken akvaryum siliconu kullan. sista'nın akvaryum siliconu var.

balıklarda tokluk hissi mevcut değil yem çok olunca yiyip çatlamışlar. sterilizasyonu tuz ile de yapabilirsin metilen ile de içine tamamen suyu doldurup bu ikisinden birini döktükten sonra bir gün beklet. bu arada temiz bir bulaşık süngeri ile camların her tarafını köşelerde dahil ovala. suyu boşalttıktan sonra temiz bir bez ile dipte kalan suyu da çektir arkasından maşrapa ile yan camlardan suyu döke döke yıka ve dipteki suyu al. sonra normal suyu eklersin.

böyle bir akvaryum için en iyisi 10 W gücünde bir filtredir.

deri dökme süresi tabanda silis kum ve dalları sert ipek bitki ile kısalır. büyümeye bağlı olarak deri dökmeleri olur. bunun yanında A vitamini fazlası ve uv lamba etkisi de deri değişiminin artmasına neden olur.

Cem geneli anlatmış. Bence taşlar tam tersi gitintili çıkıntılı olmalıki birbirinin üzerine genede iyi otursun. Fazla boşluk kalmasın.

Bu akvaryum hayvan 8-9 cm olana kadar gider.

Ben ömürlük olur diye düşünmüştüm o zaman şu anda hiç uğraşmanın amacı yok biraz daha bekleyip ömürlük için uğraşim zaten bu akvaryum 2015 e kadar idare eder demiştiniz

Cvp: yeni akvaryum

öncekinden daha iyi ise bu akvaryuma geçiş yap. bu süreçte ömürlük için çalışma yaparsın süre uzun. ekipmanlar konusunda sitelere de bakmayı ihmal etme belli dönemlerdeki indirimleri yakalayabilirsen ucuza mal edebilirsin.

Geri