Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yanak şişmesi sayenizde düzelttik

Baborotti

Yeni Üye
Selamlar
Daha önceki hesabıma giremediğim için yeniden kayıt oldum hatırlar mısınız 3-4 ay önce kaplumbağamızda yanığı baya bi şişmişti genta tedavi yöntemini anlatmıştınız söylediklerinizi harfiyen yerine getirdim ve gerçekten başarılı bir sonuç aldık çok teşekkürlerimi sunuyorum sizlere ve sizin değerli tecrübelerinize.
Yem konusunda çeşitleri arttırdım. Işık konusunda yurt dışından uvb masa lambası gibi bir ışık alıp ışığını güçlendirmek istiyorum şuanki durum bu. Yeni bir akvaryuma geçmeye düşünüyorum yakın zamanda bahsettiğiniz mangrow köküyle beraber güzel bir ortam kurmayı düşünüyorum. Önerileriniz olursa dikkate almak isterim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 54
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 54
Geçmiş olsun sol yanağında birşey gözükmüyor. Tamamen düzelmiş.

Uvb ampulü aceleye getirmenize gerek yok hesaplı bulduğunuzda alırsınız.

Akvaryum düz dikdörtgen olsun. Önü bombeli olanlardan almayın. Yükseklik 45 cm'den aşağı olmamalı üstü daha iyi olur. Boyda 80-100 cm makul. Eni de 35 cm olursa 3 sene çok rahat götürür. Cam kalınlığı en az 7 mm olacak. Bu hazır akvaryum alırsanız.

Kökü 8 cm kabuk boyu itibariyle kullanın. Ölçüsü 10*30 cm ve düz yere konduğunda altında bir miktar boşluk kalacak gibi olsun. Geniş açılı ters V tarzı olabilir. Buna da acele etmeden bakın.

Hesabınız duruyor değil mi? Bağlı bulunduğumuz sunucu hacklendiği için bayağı bir konu ve üyelikler gitti. Duruyorsa adminle iletişime geçeyim.

Hesap ismi nedir?

Hesabınız duruyor değil mi? Bağlı bulunduğumuz sunucu hacklendiği için bayağı bir konu ve üyelikler gitti. Duruyorsa adminle iletişime geçeyim.

Hesap ismi nedir?
Caner.koklu hesap ismim idi ilginiz için çok teşekkür ederim zahmet vermek istemem bu hesaplada devam edebilirim

Geçmiş olsun sol yanağında birşey gözükmüyor. Tamamen düzelmiş.

Uvb ampulü aceleye getirmenize gerek yok hesaplı bulduğunuzda alırsınız.

Akvaryum düz dikdörtgen olsun. Önü bombeli olanlardan almayın. Yükseklik 45 cm'den aşağı olmamalı üstü daha iyi olur. Boyda 80-100 cm makul. Eni de 35 cm olursa 3 sene çok rahat götürür. Cam kalınlığı en az 7 mm olacak. Bu hazır akvaryum alırsanız.

Kökü 8 cm kabuk boyu itibariyle kullanın. Ölçüsü 10*30 cm ve düz yere konduğunda altında bir miktar boşluk kalacak gibi olsun. Geniş açılı ters V tarzı olabilir. Buna da acele etmeden bakın.
Son 2 haftadır çok fazla hareketli teraryum yerde duruyor odaya girdiğimiz anda başlıyor koşmaya sanki suyun üstünde atmak istiyor gibi :)

Yok yem istiyor. Mide doyar göz doymaz. İlettim.

Son düzenleme:
Sabah akşam günde 2 kez yem veriyorum. Karidesi ödül maması yaptım diğerlerini 2 adet olarak veriyorum öğün başına

Ekli dosyalar

• 06A6A1D6-28FA-4C90-8BA4-A034C931FD96.jpeg
    06A6A1D6-28FA-4C90-8BA4-A034C931FD96.jpeg
    2.6 MB · Görüntüleme: 24
Gammarus 4 öğün olsun bu dönem ana yem gibi verilir. İçindeki kitin maddesi kıkırdak ve kemik için gerekli. 7 cm sonrası azaltırız. Haftada iki öğün. Günlük tek öğüne düşüldüğünde haftada 1 öğün.

Merhabalar selamlarrr.
Son 2-3 gündür kaplumbağa suyun üstünden sanki hava alıp suyun içine girip baloncuk halinde ağzındaki havayı baloncuk yaparak dışarı atıyor bunu sürekli tekrar ediyor gün boyu. Oyun mu yapıyor ? Nefes almasıyla alakalı bir problem yoktur inşallah

Baloncuk yapıp bunu yeme oyun halidir. Genelde yavrular bunu yapıyor.

Yetişkinler su içinde uyuduğunda hava kabarcığını burun uçlarında tutarlar bu burunlarına su girmesini önlediği gibi sudaki titreşimleri bu sayede algılayıp tehdit olasılığına karşı uyarır.

Burundan sarı yada şeffaf akıntı gelmiyorsa sorun yok.

Çok şükür suyun içindeyken takip ettiğimde öyle bir akıntıya rastlamadık. Kabuk rengi kendine gelmeye başladı artık kabuk dökmüyor. Fırça ile kaşırken karın kısmını ya bana gülüyor ya da ısırmaya çalışıyor :) yaz aylarında bir de ısıtıcı olayını nasıl yapıcaz su ne kadar ısınır bilmiyorum ama soğutucu fan vs takmaya gerek var mo su ısısını 28 e sabitlemek için

Gerekli değilse fırçalamaya gerek yok bu işlem hayvanı strese sokuyor.

Yazın su 30 derece üstüne çıkar o sorun değil ama 35 dereceye gelmemeli onun için doğrudan güneş görmemesi lazım. 35 derece üstünde filtre motoru kendini soğutamıyor.

Geri