Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni aldığım kapluşumda burun tıkanıklığı ve yara :/ Ne yapmalıyım ?

fıstıkx

Bronz 4 Üye
Yaklaşık 15-20 dk önce bir pet shop'tan Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası aldım Fındığımıın yanına :)

Ben kaplumbağaları bir hastalığı varmı diye incelerken hareketli bir tane buldum. Hastalığı varmı diye incelerken, pet shopcu gelip, ''Bu çok sağlıklı alabilirsiniz '' dedi ve bana verdi. Ortamdaki ışıkta loş olduğu için tam net göremedim. Eve geldiğimde parazitlerden arınması için yumuşak uçlu diş fırçasıyla bir güzel fırçaladım ama o anda yeni kapluşumun sol elinin üstünde sivilceye benzer bir yara olduğunu ve birde burun deliklerinin küçük olduğunu,ağzından nefes aldığını farkettim. Şuan çok üzgünüm ve pet shopcuyada çok kızgınım.

Suda yüzmesi normal ama diğer kaplumbağama kıyasla burun delikleri çok küçük ve ağzından nefes alıyor burun tıkanıklığıda olabilir tam tahmin edemiyorum. Nefes alırken garip sesler çıkarmıyor gözleri parlak. Şu yara ve burun tıkanıklığı harici bir sorunumuz yok :D

YARASI VE BURUN TIKANIKLIĞI İÇİN NE YAPMALIYIM ? BU SORUNLARI NASIL YOK EDERİM ?

LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ.

Cvp: Yeni aldığım kapluşumda burun tıkanıklığı ve yara :/ Ne yapmalıyım ?

Yara için bir fotoğraf yollayınız.Burnunun tıkalı olduğunu düşünüyorum ben.

Bir fotoğraf ekleyebilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.

resim lazım bencede.burun için bazı kaplumbağaların burunları küçük olabiliyor evet fakat ben büyüdükçe bu sorunun düzeleceğini düşünüyorum

Geri