Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni aldım akvaryum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EMREGUZELAY

Gümüş 5 Üye
yeni aldım akvaryumum çok büyük ve kullanışlı bi cam kestirip kuru alan yapmak istedim fakat içini taşlarla doldurcam ya kaplumbağalarım rahat edermi diye düşünüyorum ve bu kuru alana çıkmaları alışmaları ne kadar zaman alır akvaryumumun normal derinliği 35 cm ama kuru al yaptım için 25 cm kullanabiliyorum 10 cm yukarda boşluk var. sizce taş mı doldurayım yoksa kuru alanı asıyım mı ?
Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Eğer yeterli ısıda olursa kuru alan çıkar aksi takdirde kuru alanın suya giren kısmında duruyolar yorulduklarında. 2- Bence kuru alanı asılı yapki alan artsın vede taşlar arasında kir kalıyor yosunda cabası her ne kadar doğal ortam kadar olmasada...

zaten elimdeki cam sabit değil sıkı gecme kafama göre oynatıyom :D daha karar veremedim o yüzden diyer akvaryumda kaplumbağalarım uzun fülörasan lamba aldım bu gün işte yosun yapmanayn ve ısıtan bir lamba 60 tl fiyatı var petshop sahibi bir abim var o tavsiye etti ısıtıcı kullanma gerek yok o lambayı al ömür boyu gider dedi bende aldım iç filtrem var işte bide yeni yeni şeyler düşüyorum 50 cm yüzme alanaı var 25 cm derinlik var yeter yani :D

Yosun yapmayan mı? Öyle bir lamba olduğunu hiç duymadım ve de ömür boyu da abartı geldi.

bende yeni duydum ama güzel bi lamba şu akvaryumu faliyete gecirim resim çekicem koycam ozaman bakarsınız bu arada karar verdim kuru alanı boş bıraktım o camlı alana taş doldurarak yapcam bu site işime çok yarıyor ya tek eksiğim ısıtıcı :D onuda almaya korkuyorum çok elektirik yakıyormuş evde balık kaplumbağ falan çok olunca :D babam elektirik faturasının yükseldiğini gördü :D bakalım ne olucak :D

ya bide ben birşey okudum :D bu bizim bakkallarda satılan sulardan koyuluyormuş su olarak siz tavsiye edermisiniz peki koymamı? o su daha erken kirleniyormuş

Öncelikle Türkçeye özen gösterelim.
Lambanın kutusunun üzerinde ne yazıyor buraya yazarmısınız.(Resim daha iyi olur.)Marka-model gibi.

kutusunu attım ama ya :) kırmızı renk yanıyor hoşuma gitti akvaryumcuda kendi kaplumbağları için yakmış orda birtane :) bu hazır su konusunda ne düşünüyorsunuz
Edit vamp_betl:'Reng' değil 'renk' kelimesi kullanılmnalıdır.

evet içme suyu akşam geliken 1 damacana aldım daha iyi oluyormuş onu koymak öyle dediler

sukaplumbagasi.com/forum/konu-kullanilmasi-gereken-su-hakkinda-bilgiler-bakim--79.html

Bu konudan gerekli bilgilere ulaşabilirsin. :)

tamam cevabımı aldım :D içme suyu kullanılması en iyisidir diyor çok sağol teşekkürler

benim kaplumbağalar 5 6 cm boylarında 100 cm akvaryumda sorun olmaz değil mi? yüzme konusunda.. sonra yorulup akvaryumun ortasında kalmasınlar ölürler falan korkuyorum aslında :)

Merak etmeyin iyi yüzücülerdir. Ancak kuru alan ve tutunup dinlenebilecekleri de yerler olmalı. Isıtıcı mutlaka alın. 28 derecenin altında kolay hasta olur kaplumbağalar. Elektrik faturasına çok yansımıyor. Sitede daha önce hesabı yapılmıştı. 3-5 tl ancak farkettiriyordu.

zaten onları ayarladım sadece ısıtıcı yok işte bitek oda olsa tamamda şuanda lamba ve iç filtrenin sıcaklığı 4 tane lambam var su sıcaklığını 20 dereceye kadar çıkarıyorlar balıklarımın akvaryumuda yakın olucağı için baya bi sıcak ortam olucak canavarlarıma :D

EMREGUZELAY' Alıntı:
kutusunu attım ama ya kırmızı reng yanıyor hoşuma gitti akvaryumcuda kendi kaplumbağları için yakmış orda birtane bu hazır su konusunda ne düşünüyorsunuz

Kirmizi renk isitan flurosan kuvvetle muhtemel INFRARED.

Ayrica bir tane bile mod arkadas su konuyu okuyup Turkce katliamini gormuyor mu?

tuncomunco' Alıntı:
EMREGUZELAY' Alıntı:
kutusunu attım ama ya kırmızı reng yanıyor hoşuma gitti akvaryumcuda kendi kaplumbağları için yakmış orda birtane bu hazır su konusunda ne düşünüyorsunuz

Kirmizi renk isitan flurosan kuvvetle muhtemel INFRARED.

Ayrica bir tane bile mod arkadas su konuyu okuyup Turkce katliamini gormuyor mu?

Bizi uyarmak adminin görevidir.Siz kendı sorumlulugunuzu yerıne getirin başkalarının sorumluluklarına karışmayın...

Konunun yeri yanlış.Cevapta verilmiş zaten...Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri