Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa hk merak ettiklerim

efe1552

Yeni Üye
Düşük bütçeyle kaplumbağa almayı planlıyorum petshoptaki kaplumbağalar ne cins oluyor sağlıklı olduğunu nasıl anlarım 30 cm uzunluk 60 cm genişlik 23 cm yükseklik 40 lt akvaryum olurmu ayrıca çok pahalı olmıyacak şekilde filtre önerirmisiniz markasıyla beraber askılı filtre olurmu yem ne önersiniz (çok pahalı olmassa iyi olur) vitamin vs lazımmı?

Son düzenleme:
Çok pahalı olmıyacak şekilde ısıtıcıda önerseniz.

Son düzenleme:
Şuanlık düşük bütçeyle başlıyorum fakat ilerde yeni şeyler alacağım ve bu kaplumbağalar nekadar büyüyor?

Foruma hoşgeldiniz.

Herşeyden önce kaplumbağa bakımı iyi bir maliyet gerektirir. Belli dönemlerde sistemi yenilemek gerekir. Şu an dediğiniz akvaryum hayvanı ufak alacağınızı farzedersek birkaç ay ancak gider. Sonra yeni akvaryum almanız gerekecek. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider akabinde ömürlüğe geçeriz.

Bu konuyu inceleyin. Hala niyetiniz varsa anlatırım.

Foruma hoşgeldiniz.

Herşeyden önce kaplumbağa bakımı iyi bir maliyet gerektirir. Belli dönemlerde sistemi yenilemek gerekir. Şu an dediğiniz akvaryum hayvanı ufak alacağınızı farzedersek birkaç ay ancak gider. Sonra yeni akvaryum almanız gerekecek. Akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider akabinde ömürlüğe geçeriz.

Bu konuyu inceleyin. Hala niyetiniz varsa anlatırım.

Işık vs diyince vazgeçtim çokta istiyordum herhalde balık alacağım bide kırmızı yanaklı kaplumbağa niye istilacı tür doğaya zararmı veriyor?

Donanım gereklilikleri fazladır. Bu anlamda balık beslemek daha hesaplıya geliyor. Tek sıkıntı balık eve sabitliyor insanı.

Resler bizim habitatın canlısı değiller içgüdüsel olarakta yırtıcı özellikleri ile burada beslenme sürecinin üst halkası oluyorlar. Doğaya salındığı taktirde o habitattaki canlı türlerini yok ediyorlar. Bu sebeple doğaya salınmaları yasaklanmıştır.

Geri