Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni beslenme planı

Venüs

Bronz 3 Üye
Merhabalar, kapluşlarım 9cm oldular, 10u zorluyorlar artık. Yemleri bitmişti ve bi kaç gün mineral vermek durumunda kaldım kargo gelene kadar. Öğün olarak 12şer tane veriyorum. Gammarusu da verdiğimde baya döküyorum doyduklarını anlayana kadar.

Yemler bugün elime ulaştı, nasıl bir beslenme düzeni oluşturmalıyım? Kaçar tane vererek beslemeliyim? Tek öğün ve bir gün aç bırakma uygulamasına geçmeli miyim?

Minerali fazla kullandığım için şu 3 gün, az kaldı, hemen yenisini almalı mıyım?

Ekli dosyalar

• IMG_20210503_123035.jpg
    IMG_20210503_123035.jpg
    4.3 MB · Görüntüleme: 12
Rotfishi yem kalmadı için buradaki petshoptan tek kalan yemi almıştım idare etsin diye ama Raffy ile yan yana koyduğumda dağlar kadar fark var arasında, sanırım yavru kaplumbağa yemi.pek yedikleri de söylenemez tabii.

Ekli dosyalar

• IMG-20210422-WA0005.jpeg
    IMG-20210422-WA0005.jpeg
    182.7 KB · Görüntüleme: 9
Roti baby yemi o, bitince alma bir daha.

Sera mineral yerine sera carnivor al. Bunun göbek kısmı mineraldir. Cam şişedeki herbivorun protein hali. O gelene kadar P içindeki mineralleri kullanırsın. Herbivordaki göbektekilerde bitkisel mineraldir. Herbivorda bitince alma. Bitkisel türevde repto ve vital yeterli.

Günlük tek öğün kafa hacmi kadar devam et. Aç güne bayram sonu itibariyle haftada 1 gün başlarsın. Havalar iyice ısınsın. Yalnız aç günde marul, kıvırcık verebilirsin. Bu detoks görevi görür. Sindirim ve boşaltım sistemini temizler.

Böyle yemsiz bir durum oluşursa, yumurta akı, haşlanmış kıyma parçası verebilirsin.

Geri