Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni bir dostum var artık

SeMPo

Bronz 3 Üye
herkese selam.. :) uzun zamandır yoktum ve yeni bir dostumla geri döndüm.kapluşlar ne oldu derseniz onlarda yanımdalar şu an ve gayet sağlıklılar.hafta başında internetten ne besleyebilirim diye araştırma yapıyordum.aslında aklımda papağan vardı.kuş ile ilgili siteleri gezdim ve bir sitenin kuş verenler sayfasında bir muhabbet kuşu buldum.sahibiyle görüştüm ve almaya karar verdim :) papagandan muhabbete döndük ama olsun :) ama sahibiyle konuşurken öğrendiğim birşey daha çok almamı sağladı.kendisi alalı 1 hafta olmuş.kuş zaten 3-4 aylık.eski sahibi çocuklarım oynuyo kuşu kaçırırlar diyerek uçmaması için kanatlarındaki tüyleri koparmış :( acıdım kuşun haline.yeni sahibide ewde koku yapıyo diye satıyomuş.Neyse artık güvende ama çok ürküyo yanına bile yaklaştığımda kaçıcak yer arıyor.umarım zamanla alışır.tüyleride baya çıkmış ama şu anda uçabileceğini pek sanmıyorum.akşama resimlerinide koymaya çalışırım.

Oooo hayırlı olsun :)

Uzun ömürleri dilerim çok sevindim.Senin elinde güvende nasıl olsa :)

nasıl ya hiç mi acımamış ama kaçması daha kötü olur benim de vardı kaçtı çok üzücü:( en azından yenidostun hala hayatta

Tüylerinin daha hızlı ve sağlıklı çıkması için ne yapabilirim bilginiz var mı?

mailto:/img19/8273/1000365yy0.th.jpgmailto:/img6/333/1000370xw5.th.jpgmailto:/img11/1233/1000375gq8.th.jpg

zamana bırakın soyulduğu için daha fazla çıkacaktır ama bunun yüzündende koparmayın:D

ya bende de bir muhabbet kuşu ve kanarya var 6 yaşındalar.Süper hayvanlar hayranım kendilierine.Tüy konusunu kafana takma.Sağlıklı olduğu sürece sağlıklı tüylere sahip olacaktır.Birde kemirebilecği ve gagasını bileyebileceği gaga taşı(mürekkep balığı kemiği) varsa cok cok güzel olur onlar için.Bahara doğru tüy dökme mevsimene girerler.Malum havalar ısınıyor o zaman napsın hayvanlar haşlansınmı yani:D

ya bnde dün bir adet erkek hint bülbülü dostum oldu çok sevimli,!!

bugün kuşumu kaybettim :( sabah uyandıktan sonra hasta olduğunu farkettim.yemler gagasının çevresine yapışmış ve tüyleri kabarıktı.nefes alırken içinden hırıltı geliyordu.1 gün öncesinde hiçbişey yoktu.sonra astım olduğunu öğrendim ve tavsiye edilen ilacı aldım.ama akşam üzeri iyice kötüleşti ve 1 saat içinde hayatını kaybetti :(

ALLAH rahmet eylesin çok çok üzüldüm keşke ölmeseydi :(

Ovvvvvvvv....çok fena :(
Başın sağolsun ya :(
Çok üzüldüm inan...yapabileceğini yapmışsın sen senin gibi iyi bir sahibin eline düştüğü içinde çok şanslıydı o :( olsun son günlerini senin elinde güzel geçirdi...
Pff :(

Cvp: yeni bir dostum var artık

başın sağolsun Allah diğer hyvanların ömrünü uzun etsn benmde kuşum var krşımda şuan o ölmüş gibi üzüldm :(şirin :)

Geri