Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yenı bır turmu

Hüsom48

Gümüş 3 Üye
Aman allahım bugun annemlerın arkadasını zıyarete gıttık ve bır dere vardı kurumusdu bır baktım buyuk bır kaplumbaga vr 1o cm cıvarı hemen aldım kabugu kupkuruydu suya koydum neyse kı canlıymıss eve goturdum acaba bızım kırmızı yanaklarla anlasırmı altı sımsıyah ust kabuguda sıyah korkak uzun kuyruklu ve kısa tırnaklı ancak yarın foto koyabılırım...

Cvp: Yenı bır turmu

pek anlayamadım kara kaplumbağası mi yoksa su kaplumbağası mi sizin memleket nere?

Marmarıs su kaplmb.

Cızgılı dere kaplumb. Cok benzıo sadece altı full sıyah

Ev ortamına alışık olmayabilir, eve almanızı tavsiye etmem :(

Doğal ortamda yaşamaya alışmış ölebilir sizin elinizde.

Ama kıyamadımm :( kabugu kurumustu hıc su yoktu belkıde :( dayanamadım :( ne yer ne ıcer bılmıyorum

Cızgılı dere kaplumb. Hakknda bılgı verırmısınız

Muhtemelen bizimkilerle aynı yer bence yenibir yere koyun ev ortamına alışırsa koyun yanyana ama boyutları fazla frk olmasın kırmızı yanaklılarla.

Çizgili kaplumbağa mı yoksa benekli kaplumbağa mı hangisi ?

mailto:/forum/Konu-cizgili-kaplumbaga-mauremys-caspica-yerli.html?highlight=%C3%A7izgili

Eğer çevreniz de kurumamış bir dere varsa lütfen kaplumbağayı oraya bırakın, siz iyi niyetli olarak bunu yapmışsınız ama doğal yaşamından koparılmış bir hayvan için akvaryum zindandan başka bir şey değildir. Ayrıca bu hayvanları beslemek yasak. En azından ona uygun bir dere, göl vs bulana kadar elinizde tutun. Zaten büyük bir kaplumbağa olmuş artık akvaryum ortamına ve diğer kaplumbağalarınıza uyum sağlayamaz.

Cızgılı ya yem verıyorum yemıyorr hadı doga kaplumbagası marul felan yer dedım onuda yemedı yenı oldugu ıcınmı bırde cok korkak .( kabuk boyu 1o cm var

Evet haklısınz onun hayatı soz konusu soz veerıyorum yarn gıdıp bırakıcam okulumun orda dere var...

Doğru karar, duyarlılığınız için tebrik ederim :)

Yavru olsa alıştıra bilirdiniz ama büyükmüş. :)

Resmini koyabilmeniz mümkün mü? Merak ettim.

Evet bılgısayara gecınce mutlaka koyucagım su anda telefondayım resımlerını cekmıstım..

Geri