Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Kaplumbağa Akvaryumum :)

Leas

Bronz 5 Üye
Ölçüler: 80x40x45h
Canlı Türleri: Kırmızı Yanaklı

110420181805061.jpg

110420181805121.jpg

Akvaryum hayvanlar için gayet güzel, büyük ve kullanışlı olmuş. Eline sağlık. O boydaki hayvanlar içinde şartları itibariyle şanslı gruptalar.

Su ısıtıcı yeterli geliyor mu ? Bir tane cam iç derece alıp ısıtıcıdan uzak ön köşeye konumlandır. Net su ısısını derece verir.

Filtre ucundaki boruyu çıkar su doğrudan akıp sirkülasyon yaparak diğer uçtaki kirleri filtreye doğru göndersin. Filtreyi arka köşeye al. Alt kısmı az biraz havaya kaldır. Üst kısım 2-3 cm su içinde olacak kadar. Hayvanlar üstüne çıkıp dinlenip uyuyabilir. Gövdeleri su içinde olacağı için üşümezler.

O kayayı çıkar arkasında kir biriktirecektir. Yada eni dar ise ortaya koy sirkülasyonu engellemesin. Tabi yüzeye yakın ipek yapraklı yapay bitki daha iyi olur üstüne basıp dururlar. Kayayı ayda iki defa fırçala üzerinde alg yosun kir birikmesi olacaktır. Yalnız dikkat et düşürme akvaryumu kırma.

Kuru alanında ne kullandın strafor mu, nasıl tutturdun, hayvanlar rahat çıkabiliyor mu ? Lamba mesafesi uygun mu ?

Bir de kumdaki mozaikleri eline geldikçe ayıkla şu an için olmasa da ileride yeme ihtimalleri var bu sıkıntı doğurur.

Cvp: RE: Yeni Kaplumbağa Akvaryumum :)

cem' Alıntı:
Akvaryum hayvanlar için gayet güzel, büyük ve kullanışlı olmuş. Eline sağlık. O boydaki hayvanlar içinde şartları itibariyle şanslı gruptalar.

Su ısıtıcı yeterli geliyor mu ? Bir tane cam iç derece alıp ısıtıcıdan uzak ön köşeye konumlandır. Net su ısısını derece verir.

Filtre ucundaki boruyu çıkar su doğrudan akıp sirkülasyon yaparak diğer uçtaki kirleri filtreye doğru göndersin. Filtreyi arka köşeye al. Alt kısmı az biraz havaya kaldır. Üst kısım 2-3 cm su içinde olacak kadar. Hayvanlar üstüne çıkıp dinlenip uyuyabilir. Gövdeleri su içinde olacağı için üşümezler.

O kayayı çıkar arkasında kir biriktirecektir. Yada eni dar ise ortaya koy sirkülasyonu engellemesin. Tabi yüzeye yakın ipek yapraklı yapay bitki daha iyi olur üstüne basıp dururlar. Kayayı ayda iki defa fırçala üzerinde alg yosun kir birikmesi olacaktır. Yalnız dikkat et düşürme akvaryumu kırma.

Kuru alanında ne kullandın strafor mu, nasıl tutturdun, hayvanlar rahat çıkabiliyor mu ? Lamba mesafesi uygun mu ?

Bir de kumdaki mozaikleri eline geldikçe ayıkla şu an için olmasa da ileride yeme ihtimalleri var bu sıkıntı doğurur.

Resimde yok fakat derece mevcut şuan akvaryumda. 29 derece ısısı mevcut suyun. Kayaları kaldırmayı istemiyorum çünkü seviyorlar. Üstlerinde dinleniyorlar, sürekli etrafındalar. Düzenli olarak temizlediğim için problem teşkil edeceğini düşünmüyorum.

Kuru alan için sert strafor kullandım. Üstünde ise halı kaydırmaz dediğimiz materyal mevcut. Rahatlıkla çıkabiliyorlar. Kuru alanın ısısını ölçtüm ve ortalama 30-31 derece oluyor. Mesafeside 15 cm felan yukarıda. 

Kumdaki taşları çıkaracağım evet.

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Resimde yok fakat derece mevcut şuan akvaryumda. 29 derece ısısı mevcut suyun. Kayaları kaldırmayı istemiyorum çünkü seviyorlar. Üstlerinde dinleniyorlar, sürekli etrafındalar. Düzenli olarak temizlediğim için problem teşkil edeceğini düşünmüyorum.[/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Kuru alan için sert strafor kullandım. Üstünde ise halı kaydırmaz dediğimiz materyal mevcut. Rahatlıkla çıkabiliyorlar. Kuru alanın ısısını ölçtüm ve ortalama 30-31 derece oluyor. Mesafeside 15 cm felan yukarıda. [/font]

[font=Tahoma, Geneva, sans-serif]Kumdaki taşları çıkaracağım evet.[/font]

Kuru alan çıkarılabilir gibi ise haftada bir çıkarıp yıka. Yem artıkları ve güneş etkisiyle yüzeyinde kaygan alg mayalanması olur. Yosun oluşabilir. 6 cm kabuk boyu itibariyle de ot türevli yiyecek ihtiyacı doğar o vakit yosunlanma olursa straforu ısırıp yutacaklardır. Onun için şimdiden ileriye dönük kuru alan projeleri de düşün.

Kuru alan ısısını 32-33 yap. Su ile arada 3-4 derece fark olmalı.

Cvp: Yeni Kaplumbağa Akvaryumum :)

Ben kendi kaplumbağa dinlenme platformumu buzdolabı içindeki ince raftan yaptım üstüne de akvaryum slikonuyla bulaşık süngerinin keçe kısmını yapıştırdım hem istedikleri gibi deri dökebiliyorlar. Hemde bolca güneşleniyor ha bu arada su yüzeyine 5 cm aşağıda bi kesme tahtasından platform daha yaptım bazen kuru alana çıkmak istemediklernde su içinde de dinlenebilsinler diye

Geri