Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbikime yeni akvaryum ve susler aldim kucuk taslar fln var minik taslari ve susleri yermi ?

minemisa

Bronz 5 Üye
Ve Hic doymayan bi kaplumbikim var daha bebek ama surekli yuzeye cikip bana bakiyo ve agzini aciyo neden böyle

Akvaryumun genel resmini atın.

Öğün dışında yem vermiyoruz. Bu hayvanlar kış uykusuna yatan grup hayvanlardan oldukları için yağ depolama eğilimiyle sürekli yemek isterler. Dar alanda yaşaması ve kış uykusuna yatırmadığımız için ölçü üstü öğün vermiyoruz.

Kaplumbağa bu amaçla gelecektir sakın vermeyin.

peki ben halıkaydırmaz gibi birşey kullansam neyle sabitleyeceğim?

bu cem bey in kuru alanı, bu halı kaydırmaz mı?

Ekli dosyalar

• 1690211363530.png
    1690211363530.png
    5 MB · Görüntüleme: 36
Bu paspas, halı kaydırmaz yumuşak lastik gibi birşey.

Dedim ya bundan al diye.

Akvaryumun genel resmini atın.

Öğün dışında yem vermiyoruz. Bu hayvanlar kış uykusuna yatan grup hayvanlardan oldukları için yağ depolama eğilimiyle sürekli yemek isterler. Dar alanda yaşaması ve kış uykusuna yatırmadığımız için ölçü üstü öğün vermiyoruz.

Kaplumbağa bu amaçla gelecektir sakın vermeyinz
Zaten istediginde vermiyodum şimdi hic vermiycem teşekkürler
IMG_20230725_214934.jpg
IMG_20230725_214939.jpg

Tabandaki herşeyi çıkarın. Bunlar aralarına kir alıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir.

Renkli taşlar salınım yapar kabuklar keser. Kabuğunu çizer.

Yerine vitasand pro78 marka sarı silis kum alacaksınız. Reslerde sadece bunu kullanırız.

Tabandaki herşeyi çıkarın. Bunlar aralarına kir alıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir.

Yerine vitasand pro78 marka sarı silis kum alacaksınız. Reslerde sadece bunu kullanırız.
Taşlarla oynamayi seviyo diye koymustum ama hepsini cikaricam teşekkürler

Hayır hayvan sevmiyor engel olduğu için atmak istiyor. Bu hayvanlar ferah ortam severler. Önünde engel olacak herşeyi gücü yetiyorsa kaldırıp kenara atar.

Sadece silis kum olacak. Onun harici birşeyi sevmiyorlar. Ben suda çöl diyorum.

Bazıları kabuklarını kaşımak için kök kullanır, mango yada mopani kökü uygundur. Buna zaman var tabi 8 cm sonrası kullanırız ama dediğim gibi her hayvan kullanmıyor.

Silis kum faydalıdır. Eşelenip vakit geçirirler. Hazımsızlık çektiğinde yer bu aynı zamanda bağırsaklarındaki olası parazitleri atmasını da sağlar. Bacaklarındaki eski derileri ve altbağadaki eski plakaları sürtünüp atarlar.

Hayır hayvan sevmiyor engel olduğu için atmak istiyor. Bu hayvanlar ferah ortam severler. Önünde engel olacak herşeyi gücü yetiyorsa kaldırıp kenara atar.

Sadece silis kum olacak. Onun harici birşeyi sevmiyorlar. Ben suda çöl diyorum.

Bazıları kabuklarını kaşımak için kök kullanır, mango yada mopani kökü uygundur. Buna zaman var tabi 8 cm sonrası kullanırız ama dediğim gibi her hayvan kullanmıyor.

Silis kum faydalıdır. Eşelenip vakit geçirirler. Hazımsızlık çektiğinde yer bu aynı zamanda bağırsaklarındaki olası parazitleri atmasını da sağlar. Bacaklarındaki eski derileri ve altbağadaki eski plakaları sürtünüp atarlar.
suan bi aydinlanma yasadim ilk zamanlar tas koymuyodum surekli kabuguna giriyodu tas koyunca tasin altina girmeye basladi kabuguna girmiyodu taslarin yerini değiştiriyordu bende seviyo sanmistim 🥺

Yerine vitasand pro78 marka sarı silis kum alacaksınız. Reslerde sadece bunu kullanırız
Vitasand pro78 yerine başka bir kum kullanamaz mıyız hiç bir yerde bulamadım sadece internette var o da çok uçuk fiyat

Sarı silis kum olacak. 0.5-1 mm aralığında. Başka marka da olabilir. Markasız satılanlarda var ama kirli tozlu olduğu için daha fazla sterilize etmek gerek.

Geri