Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yeni paludaryum için aldığım ana şeyler

samet52

SKF Delisi
merhaba arkadaşlar şimdi yeni bir akvaryum ve birkaç şey aldım akvaryumun üstüne camdan kuru alan yaptırıcam şuanki gibi kenarlara da cam bariyer yaptırıcam ampul kutuları estetiği bozuyor :)

mailto:/evcil-hayvan-petshop/dolphin-300watt-akvaryum-isitici-17-20tl-66186972

mailto:/evcil-hayvan-petshop/200litre-luks-akvaryum-sok-fiyata-99-90tl-67780954

mailto:/evcil-hayvan-petshop/akvarkum-silis-akvaryum-kumu-20-kg-kargo-dahil-67133785

mailto:/evcil-hayvan-petshop/jebo-839-829-dis-filtre-65118186

2 adet mailto:/evcil-hayvan-petshop/asai-bonzai-bitki-buyuk-15cm-1-adet-64883234

mailto:/evcil-hayvan-petshop/natural-coral-plastik-bitki-25-cm-istenilen-renk-64907714

daha ne gerekli sizce dekora kadar tavsiyelerinizi dinlerim

Hersey super. Akvaryumun fiyati cok uygun bu arada.

Tek sakin yapmayi diyecegim sey su sondaki plastik bitki. Hic gerek yok. Plastik birsey kullanmayin bence. Ayrica aynisinin sirf yesil olanini kullandim zamaninda. Suandaki halinin fotografini atsam soka girersiniz :) O boya akti artik yesil degil siyah o bitki.

Cvp: yeni paludaryum için aldığım ana şeyler

ecemkoten' Alıntı:
Hersey super. Akvaryumun fiyati cok uygun bu arada.

Tek sakin yapmayi diyecegim sey su sondaki plastik bitki. Hic gerek yok. Plastik birsey kullanmayin bence. Ayrica aynisinin sirf yesil olanini kullandim zamaninda. Suandaki halinin fotografini atsam soka girersiniz :) O boya akti artik yesil degil siyah o bitki.

akvaryum fiyatı uygun ama 42 tl kargo parası vericem :) diğerleri ücretsiz gelecek :) plastik bitki konusunda hemen iptal ediyorum teşekkürler :)

Genel olarak çok iyi bir sonuç çıkacak. Ama tahmin ettiğim gibi cam kalınlığı pek iyi değil. Normalde bu ölçülere 7 mm olması gerekir ama bu 6 mm. Hadi balık akvaryumunda belki tolare edebilir ama üste kuru alan risk olur.

anladım kayıt kuşaklı felan diyor bende 4mm camdan yaklaşık 40 cm kat çıkarım diyordum sizce taşımaz mı , fiziği kullanarak yükü bir şekilde hafifletmeyi düşünücem artık :)

akvaryum 100 liraya çok iyi bir fiyata bende sipariş vericemde siz nasıl irtibata geçtiniz bende almak istyorum yardımcı olursanız sevinirim

mesaj atarsanız cevap verirler sanalpazar üzerinden gittigidiyor üzerinde ve 34akvaryum diye siteleri var sanırım ben gittigidiyor üzerinden aldım orduya 42 tl kargo parası varmış 142 tl ye geliyor bana yine de makul geldi bana keşke 8mm olsaydı ama maalesef bu var 6mm de çok kötü değil sanırım

samet52' Alıntı:
mesaj atarsanız cevap verirler sanalpazar üzerinden gittigidiyor üzerinde ve 34akvaryum diye siteleri var sanırım ben gittigidiyor üzerinden aldım orduya 42 tl kargo parası varmış 142 tl ye geliyor bana yine de makul geldi bana keşke 8mm olsaydı ama maalesef bu var 6mm de çok kötü değil sanırım

Hafif olması için kuru alan pleksi den yaptırılabilir. İçine çok ufak taşlar yapıştırmak gene hafiflik açısından iyi olur.

pleksi bulamadım ben satışta maalesef biliyorsanız link verirseniz sevinirim 3mm dende olmazmı sizce camdan üstüne taş vb.koymadan halı kaydırmaz koyucam her zamanki gibi

Pleksi için bende link bilmiyorum. Ama akvaryum imalatçıları genelde bilir. Birde yapı malzemeleri satan firmaları araştırmak gerek.

Bence kuru alan gene 4 mm olsun. Orada bir sorun çıkmasın. Akvaryum camına dinleme alanı yapıştırmayı bence iptal etmek gerek. Benim imalatçım normalden kalın olan camıma dahi yapıştırmasak daha iyi olur dedi.

Kuru alan için hafiflik açısından halı kaydırmaz daha makul bir seçim.

Sanırım tek eksik olan şey Dış Filtre Dış filtre olarak JEBO 838'di sanırım kullanabilirsin :)

Miniciklerim' Alıntı:
Sanırım tek eksik olan şey Dış Filtre Dış filtre olarak JEBO 838'di sanırım kullanabilirsin :)

linklerin arasında jebo 839 var :)

adam jebo 829 kargolamış öyle dedi sanırım sadece renk farkı var

Geri