Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Yem

KırpıkKurabiye

Elmas 2 Üye
Şimdi benim kaplumbağam turtle stick i yemiyor karidese bayılıyor ve havucun ve marulun ucundan bir ısırık alıyordu. .Çay tabağına karidesi toz halinde, turtle stick, marul ve havucu küçücük rendeleyerek koydum.Çağ kaşığ kadar sıcak su koydum ve ezdim sonra da çay süzgeciyle süzdüm.Turtle stick kadar küçük parçacıklar yaptım elimle.5 tane parça oldu.Buzdolabı poşetini yarıya kestim ve ayrı ayrı koyarak buzluğa attım 10 dk sonra buzluktan çıkarıp bir tanesini sevgili kapluşuma verdim ve iştahla yedi inanamadım hepsini bitirdi yani sevdiği yemlerle sevmediklerini yemiş oldu.1 2 gün sonra vitamin damlatıp vereceğim.Zencefilin ev yapımı yeminden esinlendim azıcık.Kapluşum çok beğendi sizinde kaplumbağanız yemiyorsa böyle bir öneri olabilir. :)

Eğer bu tarifim işe yaradıysa çok mutlu oldum.
Afiyet olsun kaplumbağanıza :)

aa ben böyle bişiyi hiç denemedim:d ama gerçekden çok çok güzel bir fikirmiş :D:D mutlaka deneyeceğim :D

Geri