Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yardım edinnnn :(

O da sorun değil suya girdiğinde boyun derisi gibi katlanabilen bölgelerde kalan hava açığa çıkar.

Burunda sarı yada şeffaf sümük şeklinde olan akıntı hariç diğerleri sorun değildir.

Aynı şekilde hava kabarcığı veren filtrelerde sudaki kabarcıklar oyuğa girip birikme yapabilir. Suya hızlı inerse olabilir.

Merhaba
Kaplumbağam artık ses çıkarmıyor ve kafasını ileri atma hareketinide bıraktı ancak çok halsiz sürekli uyuyor ve hala hiçbir şey yemedi ne kadar süre daha aç kalabilir
yapabileceğim bir şey var mı acaba

Gentaya 3 gün daha devam edin. Sonra bakalım bir daha. Vitamin damla 1 hafta daha her gün bir damla yapın.

Yumurta ve birkaç dakika haşlanmış kıyma verin. Bunları yemezse stick yemi bulamaç hale getirip ağzına dökmeye çalışın.

Lambaya ısıtma ampulü taktınız mı?

Evet ampulü taktım
Dediğiniz gibi stick yemi bulamaç halinde vermeye çalıştım ama ağzını açmadı
Diğerlerinide deneyeceğim teşekkürler

Tekrardan merhaba sanırım sitede bi sorun oldu dün yazmıştım ama silinmiş
Kaplumbağam yumurtayıda kıymayıda yemedi maalesef açlıktan ölcek diye korkuyorum
Dün yutkunur gibi bir hareket yapıyodu bugün farketmedim çok fazla ama arada yine yapıyor onu da anlayamadım

Gentayada vitamine de pazar gününe kadar 1 damla devam edin.

Stick yemi sulu bulamaç yapıp küçük şırıngaya doldurup bir şekilde ağzını açmaya çalışın ama dikkat etmek gerekiyor. Çok sert sıkarsanız ciğerine kaçırabilirsiniz. Arada suya bırakın su içsin. Büsbütün kuru alanda durmasın su kaybeder. Günde 3 kez suya indirin. Kendi yüzüp çıkacak mı bakın. Rampaya yakın bırakın.

Gentayı yine sabah akşam mı uygulayalım?
Şırıngayla denedim bu sabah maalesef ağzını asla açmıyor hiçbir şekilde yem uzattığımdada yicek gibi yaklaşıyor sonra gidiyor.
Suya indiriyorum duruyor orda bir süre sonra çıkıyor bazen kendiside iniyor suya

Evet sabah akşam uygulayacaksınız.

Vitamini yutturun bu iştahını açıp canlandırır.

Tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın kapluşumun bi gözü kapalı daha öncede farketmiştim ama çok uzun sürmüyordu bugün hep kapalı sadece bir kere açtı

Gentadan gözüne 10-15 saniye arayla iki damla damlatın. 20 dakika kuru yerde beklesin.

Kaplumbağam öldü :(
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sayenizde en azından elimden geleni yapmış oldum

Başınız sağolsun. Yavrular için akciğer enfeksiyonu ölümcül risk taşıyor. Elinizden geleni yaptınız ama hayvan ileri safhadaydı. Bu noktadan döndürülen hayvan sayısı çok az.

Evet baştan daha tedbirli olmak gerekiyormuş
tekrardan her şey için teşekkür ederim

Bu akvaryum değil bunlara paludaryum diyoruz. Bunlar kullanışlı değil. Su yükseltmeye imkan vermiyor. Ömrü kısa oluyor.

Geri