Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yer Kavgası Olur Mu?

meritiko

As 3 Üye
Arkadaşlar ben ikinci yavru bir kaplumbağa almaya heveslendim.Biliyorum biraz riskli bir şey.Herkes kaplumbağaların tek beslenmesi yorumlarını yapıyor bunu biliyorum.Benim sorum aşağıdaki akvaryum benim akvaryumum.İçindekide Süleman.Akvaryuma yavru bir kaplumbağa alsam yer kavgası yaşanabilir mi?

mailto:/img9/2659/fotoraf0195.jpg

Cvp: Yer Kavgası Olur Mu?

yer kavgası olur ve kaplumbağanızı kaybedebilirsiniz

Eğer bir kaplumbağa edinecekseniz kaplumbağasını bakamayan arkadaşlar varsa onlardan edinmenizi isterim ben öncellikle.

Yer, iktidar, yem, üreme gibi kavgalarla karşılaşma şansınız mevcut.

Edineceğiniz kaplumbağanın boyunun süleman la aynı olmasına dikkat edin.

Ama bu akvaryuma bir kaplumbağa daha koymanızdan yana değilim ben.Bana göre Süleman a ancak yeten bir akvaryum.

zencefil' Alıntı:
Eğer bir kaplumbağa edinecekseniz kaplumbağasını bakamayan arkadaşlar varsa onlardan edinmenizi isterim ben öncellikle.

Yer, iktidar, yem, üreme gibi kavgalarla karşılaşma şansınız mevcut.

Edineceğiniz kaplumbağanın boyunun süleman la aynı olmasına dikkat edin.

Ama bu akvaryuma bir kaplumbağa daha koymanızdan yana değilim ben.Bana göre Süleman a ancak yeten bir akvaryum.

Üreme ve iktidarda nasıl bir sorun yaşayabilirim?

Kaplumbagalar çok iyi anlasır ya da birbirlerine zarar verir.Bunun için söyleyebilceğimiz tek şey şans :)

bir dişi bir erkek olursa eğer erkek dişiyi çiftleşmek için sıkıştırabilir.
Eğer olumlu tepki alamazsa saldırganlıklar ortaya çıkar.

Erkeğin üreme organı da diğer kaplumbağa için dikkat çekici bir hale gelebilir.Yaralanmalar hatta ölümler olabilir.

Tabi ki bunlar en kötü senaryolar.

Yani iyi senaryoların olması zor diyorsunuz :)

o şekilde yaralanmayı benim kaplumbağam yaşadı hemde normalde gayet iyi anlaşmalarına rağmen..

bu arada ısıtıcınızı ya tam yatay ya da tam dikey koyun kaplumbağanız kafasını sıkıştırabilir benimkinin öyle bir deneyimi oldu çünkü

Şu anda yatay zaten akvaryumun o hali Süleman'ın eseri :)

Bende iyi seneryolar gerçekteşti :) Ama Arzu'nunda söylediği gibi kavga olmaması için geniş bir akvaryum gerekir :)

ecemkoten' Alıntı:
Bende iyi seneryolar gerçekteşti :) Ama Arzu'nunda söylediği gibi kavga olmaması için geniş bir akvaryum gerekir :)
Sizin akvaryumla benimki bir değil tabi :) Çok istiyorum keşke daha geniş bir akvaryum olsa elimde :)

Buda akvaryumun diğer açılardan resimleri :) En iyisi ben biraz bekliyim yeni akvaryuma geçince belki bir tane :)
mailto:/forum/Konu-suleman-dan-kareler.html

Süleyman baya büyümüş bu akvaryum ona anca yeter :) Biraz daha genişlettiğinizde bir arkadaş çok iyi olucaktır :)

Peki tamam biraz daha bekliyecez o zaman :)

Bir de şu gerçek var ilk 1-2 sene iyi anlaşıp, cinsel olgunluğa eriştikten sonra aniden agresfileştikleri ve saldırmaya başladıklarıda görülmüş. Bazı kaplumbağa severlerin 5-6 sene kaplumbağalarına baktıktan sonra ayırmak zorunda kaldıklarını biliyorum. Ama yine de biraz şans işi.

Ben Süleman'a güveniyorum da yeni gelebilecek kaplumbağanın neler yapabileceği konusunda emin değilim.Şu ana kadar Süleman 3 kaplumbağaya misafirperverlik etti biriyle çok iyi anlaştı ama oda akciğer enfeksiyonundan öldü.Diğer ikisini Sülemanla beraber olmak üzere 3üyle baktım.Bir tanesinin karekterist durumu sebebiyle Süleman'a saldırmıştı.Diğeri ise çok uysaldı.Birazda dediğiniz gibi şans işi.

kavga çok fazla olmuyo aç bırakmazsanız :D

Arkadaşlar son kararları alıyorum sizce alıyım mı? Yoksa kalsın mı? :) Ben şansa bağlı olduğunu düşünüyorum ama sizin fikrinizi almadan bırakamıyorum işte :)

Daha büyük bir akvaryuma geçince Süleyman'a arkadaş almanızda yarar var diyorum :) Şimdi bu riski göze almaya değmez :)

Valla bilmiyorum :) Heralde almıyacağım kimse almam taraftarı değil :)

Tüh bir kaplumbağa alma istediğimde olumsuz sona erdi :)

Geri