Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yerli kaplumbağa...

sercan159

Altın 1 Üye
Merhaba, ben yerli kaplumbağa istiyorum ama gidipde gölden almak istemiyorum nedeni:

Onlar doğal ortamda büyümüş alışamaz diye burdaki pet shopları gezdim ama bir türlü bulamadım.
İstanbul'da bildiğiniz yer var mı ?

Birde forumda Ecem Hanım'dan başka kimde yerli kaplumbağa var ?

Cvp: Yerli kaplumbağa...

Çizgili kaplumbağa bulmanız biraz şans işi. Bakamayıp, vermek isteyen yada petshopa vermiş birilerini bulmanız gerekiyor. Bazen de nadir olarak kırmızı yanaklıların arasına karışıyor daha yavru iken. Tesadüfen de olsa farkederseniz alabilirsiniz.

Her ne kadar Ecem Hanım'ınkiler iyi anlaşsa da (ben çizgililerin daha büyük oldukları için kırmızı yanaklıların çekindiğini düşünüyorum) Kırmızı yanaklılar epey vahşi ve agresif kalıyorlar. Çizgililer ise aksine sakin yapıdalar. O yüzden bir arada bakılmasını pek önermiyorum. Bir de yerli türün su sıcaklığı daha düşük olmalı.

Cvp: Yerli kaplumbağa...

Hmm ama çok tatlı :) artık şans işi ne yapalım.

Geri