Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeşil lekeler bırakıyor

PBBNDF

Bronz 1 Üye
Makbuş'um kuru alanda süründüğü yerlere zaman zaman yeşil lekeler bırakıyor bu normal mi ? Aşağıdaki resimdeki gibi biraz silik çıkmış orada ama reelde daha koyu.
mailto:/nezqx.jpg

Cvp: Yeşil lekeler bırakıyor

Belki arada oraya dışkılıyordur çünkü sürünürken olan birşey olsa heryerde olurdu bence

Dediğim gibi silik çıkıyor çekince. Resmi büyütüp dikkatlice bakarsanız bayağı yerde var o lekelerden.

dışkı kalıntısı olabilir o lekeler bende 1-2 kere fark etmiştim daha tecrübeli bilgili arkadaşlar aydınlatacaktır

Dışkı kalıntılarını temizlemeyi denediğimizde çıkar mı? Öyle bi yöntem varsa dışkı mı değil mi anlayabiliriz diye düşünüyorum.

Dışkı kalıntısıysa hemen bi mendille silseniz anında geçer ama başka birşeyse bilmiyorum yosunda olabilir

Hayvan orada surup ıslaklık bırakıyor ve ışıkta vuruyorsa hafif yosunlanma olabilir. Sonuçta hayvanın alt kabuğunda farklı bir durum yok sanırım.

Bu kadar canlı yeşil renkte dışkı olmaz. Hem suyun hemen çıkışı hemde ışığın vurduğu yerde bence bu olmuştur.

Lekeler silinince çıkmıyor.
Kabukta da sıkıntı yok sanırım. Her ihtimale karşı bi foto atayım ben bakın isterseniz.
mailto:/xVQqNV.jpg

Bende dışkının bu kadar koyu renkte olmasını beklemiyorum. Çünkü dışkısını görmüştüm birkaç kez. Bu renk ile alakası yok.

Yosunda çıkar benim bildiğim silindiği zaman.

Dışkı verdiğin yeme göre değişir bende kahverengi mesela yeşille alakası yok o büyük ihtimalle açısıda ışıga uygun yosundur diye tamin ediyorum

İnsallah bi hastalık olmasında yosun olsun değiştiri veririm halı kaydırmazı.
Forumda arattımda heralde bi ben karşılaştım bu sorunla. Daha önce kimse yazmamış.

yosundur ama yinede arada güzelce temizlik yapmak lazım ama en güzeli değiltir halıkaymazı bir daha olursa o zaman tekrar değerlendiririz ama olur bence çünkü yosun gibi

Öyle bi yapıyım bakalım.

o yeşillikler yosun. ne kadar temizlense de her zaman olacaktır. sert fırça temizlemesini sağlar. ama halıkaydırmazı parçalar su ile birleşme noktalarında sürekli olur. bu sebeple lamba ışığı suya değmeyecek şekilde olmalı ki kuru alan ufak olduğu için bunun çaresi yok. fosfat düşürücü filtre malzemeleri oluşmasını engeller.

Arada bir temizlemek lazım sonuçta su kadar kuru alandada zaman geçiriyorlar temas ediyorlar o yüzden çıkarıp temizlemek lazım

Hayvanın kabuğunda tahmin ettiğim gibi farklı bir durum yok. Hatta değişimi tamamlamış. Dışkıda olamaz. Yosundur ama fırça ile çıkmalı.

temiz tutmak şu açıdan önemli akvaryuma yayılması bir yana hayvan yeşillik yeme çağına gelmişse ısırıp kopararak yutabilir. esas sorun burada çıkar.

Zaten ısırmaya çalışıyo onları halı kaydırmazı parçalara ayıracak neredeyse.

Siz bir an evvel değiştirin ışığıda ayarlamaya çalışın

Geri