Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın kabuğu yumuşadı

Dajana gammarus değil gammarus sticks yem olacak. Yem yiyorsa stick yeme damlatıp suda hemen önüne atın yesin. Gammarusa olmaz. Stick yem olacak.

Deviti ilk hafta 2 günde bir 1 damla damlatıp verin. Sonraki 2 hafta 3 günde bir 1 damla. Sonra bakalım.

Gentayı gözlere ikişer, ağzına her gün 1 damla damlatın. Ağıza 10 gün gözler düzelene kadar damlatılacak.

Tropical biorept W yemi daha büyük hayvanlar için şimdi almayın.

Stick yemde sera raffyP de olur. Tropical biorept supreme young da.

6 cm kabuk boyuna kadar protein ağırlıklı beslenirler. Sebze vermeyin.

8 cm kabuk boyuna kadar sabah akşam iki öğün sonrasında tek öğüne düşeriz.

Güneşe koymayın ısıtma lambası alın. Hayvanı pişirirsiniz.

Şimdi baktım son resimde daha net gözüküyor hayvanın kafatasından kalsiyum çekilmiş. Yapısı bozulmuş.

O beyazlığa fazla bastırmadan kulak pamuğunu ıslatıp hafifçe sürtün. Çıkmazsa gözüne gelmeyecek baticon yoksa tentürdüota kulak pamuğunu batırıp o bölgeye sürün.

Eksik birşey kaldı mı?
Gözüne damlattım ancak ağzını açmıyor çok durgun. Elime almaya bile korkuyorum

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için stick yem gelir gelmez devite başlayacağım.
Son olarak ısıtma lambası olarak önereceğiniz lamba var mıdır? Akkor flamanlı ya da halojen demişti bir arkadaşımız. Sizinde öneriniz varsa bakmak istiyorum maalesef çok pahalılar daha uygun ve kaliteli bir ürün öneriniz varsa eğer.
Ve sizce bu durum düzelir mi ?
Gözündeki sıkıntı nedir peki ben birşey göremedim ama damla için soruyorum
Trendyol,n11,hepsiburada,çiçeksepeti gibi yerlerde satılıyor. 42w veya 52w halojen ampul yazarsanız çıkar.

Halojen ampullerin tanesi 20tl.

Ekli dosyalar

• 53218C74-10F2-483F-AB40-1DB463B8006E.jpeg
    53218C74-10F2-483F-AB40-1DB463B8006E.jpeg
    237.6 KB · Görüntüleme: 6
Çok teşekkürler . Kuru yere koydum damladan sonra. İnşallah iyi olacak minik tospiğim.

Ekli dosyalar

• IMG_9842.jpeg
    IMG_9842.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 5
Ampul doğru da fiyatı uygun değil daha uygununu bulursanız onu alın.

Gentayı hayvan ağzını açmıyorsa dik tutup ruj sürermiş gibi ağzına 10-15 saniye arayla 2 damla damlatın.

Hayvanın gözü kapalı duruyor. Göz sıkıntısı yok mu?

Deviti şimdiden damlatabilirseniz ağzına damlatın geciktirmeyelim. Hayvan her geçen gün güçten düşüyor. Böyle giderse hareket etmede zorlanacaktır.
ŞEFFAF 52 W HALOJEN KLASİK AMPÜL E27 DUY 5 ADET 120,00 TL yerine 99,99 TL

N11'de buldum 5 tane bir arada. Zaten yedekli alacaksınız. Hem bulunmuyor hemde zamansız patlıyorlar.

Deviti şimdiden damlatabilirseniz ağzına damlatın geciktirmeyelim. Hayvan her geçen gün güçten düşüyor. Böyle giderse hareket etmede zorlanacaktır.

N11'de buldum 5 tane bir arada. Zaten yedekli alacaksınız. Hem bulunmuyor hemde zamansız patlıyorlar.
Gözünde bir sorun yok orada uyuyordu aslında
Ağzını açmıyor nasıl yapabilirim çok da zorlamak istemedim stres olmasın diye

Gözünde bir sorun yok orada uyuyordu aslında
Ağzını açmıyor nasıl yapabilirim çok da zorlamak istemedim stres olmasın diye
Tekrar denedim ancak açmıyor ağzına damlattım belki kendi diliyle alır diye
Elimden geleni yapacağım inşallah iyi olur.
Tekrar meşgul ettiğim için kusura bakmayın teşekkür ederim

Teşekkürler aldım bunu

Geri