Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Durgunluk

Masa lambanız ısıtıyor değil mi? Mutlaka mesafe ayarını cem beyin attığı konudan yapın . Hayvan sürekli lamba altındaysa yaklaşık 4 saatte bir suya indirin su içsin .

Hocam tekrardan merhabalar, dediğiniz vitamin tahminlerime göre yarın gelecek. Bunu nasıl kullanmalıyım? Bir de ağzını açma olayında hafif bir ses çıkartıyor. Biraz mesajları okudum da ağız esneme demiş Cem bey, ben de öyle düşünüyorum. Bir de yemek yemediği hâlde suda dışkılar var. 🤷‍♂️

Bunu sürekli mi yapıyor yoksa sadece sizi gördüğü zaman mı? (zaman aralığı belirtin)
vitamini 2 günde 1 ağzına 1 damla şeklinde damlatacaksınız. (hayvan ağzını açmıyorsa dik tutup ruj sürermiş gibi ağzına 2 damla damlatacaksınız 10-15 saniye arayla)
Isıtma lambası mesafe ayarını yapmayı unutmayın günde yaklaşık 12 saat açık tutacaksınız.
Söylediğim ilacı alabildiniz mi?

Son düzenleme:
Bunu sürekli mi yapıyor yoksa sadece sizi gördüğü zaman mı? (zaman aralığı belirtin)
vitamini 2 günde 1 ağzına 1 damla şeklinde damlatacaksınız. (hayvan ağzını açmıyorsa dik tutup ruj sürermiş gibi ağzına 2 damla damlatacaksınız 10-15 saniye arayla)
Isıtma lambası mesafe ayarını yapmayı unutmayın günde yaklaşık 12 saat açık tutacaksınız.
Söylediğim ilacı alabildiniz mi?
Hocam beni görünce yapıyor. 10 saniye arayla devam ediyor.

Lamba ayarını yaptım evet çalıştırıyorum.

Önerdiğiniz ilaçtan sadece vitamini alabildim, diğer ilacı da alacağım

Sadece sizi gördüğünde ses çıkarıyorsa iletişim kurmaya çalışıyor. Hafif kafasını titretek gagasını birbirine vurur.

Hocam bugün ilaç geldi ve ruj sürer gibi 2 damla damlatıp aralar ile sürdüm. Bugün 5. Gün ve hala yem yemiyor

Birkaç dakika haşlanmış kıyma ya da haşlanmış yumurta akı vermeyi deneyin. Olmazsa stick yemi bulamaç haline getirip hayvanı 45 derece açı ile tutarak ağzına çay kaşığı ile devirin.
Gentayıda her gün sabah akşam dik tutup ağzına ruj sürermiş gibi 2 damla verin. Vitaminle gentayı aynı gün verdiğinizde sabah akşam genta öğlenleri vitamin verin.

Vitamin ve gentayı uygulamaya devam edin. İyileşme bir anda olmaz. Tedaviye cevap vermesi 3-4 gün içinde belli olur.

Hocam ilk öncelikle hayırlı günler. Bugün eve gelince tavuk haşlayıp verdim bi' umutla direkt yedi. Eğer tavuğu yemeseydi kıymayı deneyecektim ama gerek kalmadı. 😊

Evet devam edin. Pazartesi bakalım durumuna. Şu an ne yese kar. Güçlenmesi lazım.

Hocam bir de ağzından beyaz bir şey çıkıyor, yediği şeyleri kusuyor olabilir mi

ek olarak yüzüşünde bir eğrilik var, tam düz değil. Yani eskiden hiç böyle bir sorun yoktu

Eğri yüzme akciğer enfeksiyonu belirtisi zaten .
Ağızdan çıkan şey salya gibi miydi?
Bu arada hayvan suda uyuyorsa su içinde tutunabileceği bir tünek yapın. Su yüzeyine paralel vantuzla tutturulmuş bir çubuk olabilir.

Eğri yüzme akciğer enfeksiyonu belirtisi zaten .
Ağızdan çıkan şey salya gibi miydi?
Bu arada hayvan suda uyuyorsa su içinde tutunabileceği bir tünek yapın. Su yüzeyine paralel vantuzla tutturulmuş bir çubuk olabilir.
Hocam rampaya tutunarak uyuyor zaten, salya gibi evet

Mukus gibi ama beyaz ise ciğerinden iltihap atıyordur.

Mukus gibi ama beyaz ise ciğerinden iltihap atıyordur.
Dün de et vermiştim bugün de et verdim, kendi yemini yemiyor. Bir iki kere denedi lakin geri püskürttü hocam. Yumurta akına geçeceğim hep et ile boğmak istemiyorum :(

Geri