Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yurtdışı Sipariş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ecemkoten

Bordo Bereli
Arkadaşlar geçenlerde bir sitede okudum. Sarı yanaklıları kırmızı karınlıları albinoları falan yurtdışından sipariş ettirip Türkiyeye getirtiyorlarmış ?
Bu siteler hakkında bir bilginiz var mı ? Gerçekten merak ettim o kadar yolu ne gibi koşullarda getiriyolar acaba ..

Cvp: Yurtdışı Sipariş

tam olarak bilgim yok ama bi video da izlemiştim hayvanları nakil işleminde köpür gibi birşey madde kullanıyorlar kutu delikli hava alması işin o şekilde gördüm ben video da

http://www.youtube.com/watch?v=A1lZEj1UDHA&feature=related

Ben Mississippi Map Turtle için araştırma yaparken bir kaç yabancı site bulmuştum. Hayvanın fiyatı 20$ yani 30-40 TL arası birşeydi. Ama ne yazık ki Türkye'ye göndermiyorlardı. Sonra Best Exotics le iletişime geçtim (Türkiye'ye sürüngen ithalatı yapan bir müşteri temsilcisi.). Adedi artırdıkça hayvan başına düşen fiyat da bir o kadar düşüyor. Tek bir kaplumbağa için Herşeysi dahil 150 TL istediler. Haliyle alamadım ben de. Ama mesela 3 tane sipariş edilirse 360 TL ye getirtebilirlermiş.
Demek istediği genelde böyle işler ortak ister. Mesela forumca toplu sipariş yapabiliriz gönüllüleri toplayıp. Ama tek kişi almaya kalkarsanız bayağı pahalıya mal oluyor. Çünkü belge melge gerekiyor.
Örneğin ABD den getirtilen bir hayvan için :
1- Önce ABD den çıkışı için bir çok sağlık belgesi vs. ve gümrük masrafı.
2-Hayvan kargosu masrafı.
3-Hayvanın kendi fiyatı.
4-Türkiye içine sokabilmek için Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ndan alınan onca belge.
5-Gümrük masrafları.
6-Sizin için getirten firmanın hayvanın fiyatının üstüne ekleyeceği karı.
Yani bunca işlemden geçtiğini düşünürsek bayağı masraf etmek gerekiyor. Bir de bakalım hayvan canlı atlatabilecek mi yolculuğu ?

5-10 kişi toplanıp, uygun fiyata getirtmek oldukça mantıklı aslında. Organize olmak lazım. Kişi başı 20-30TL civarına gelirse alınabilir. Hatta 50 Tl ye kadar bile yolu var.

Forumda cidden bakabilecek olanlar ve farklı türler isteyenler varsa organize olalım.Talebe göre site olarak "emronyus" aracılığıyla müşteri temsilcisi ile iletişime geçeriz.

Mükemmel bir fikir. 5-10 kişi toplanırsak gerçekten ucuza gelebilir. Peki nasıl ayarlıycaz onu ? Organizeyi kim yapıcak? Ve Arzu Hanımda dediği gibi bakabilicek insanlar olmaları gerekiyor.

Çok iyi bir fikir oldu bu. Bu konu hakkında bir an önce toplanalım derim ben :)

Arzu hanım konuyu açtığında çoğalıcak sanırım baya sayımız :) Bu çok güzel oldu. Umutlandım bir an :)

Kısa sürede organize olacak şekilde yarın konuyu açacağım.Gerçekten bilinçli olarak bu hobiyi yapabilecek olan arkadaşlarla bu yola çıkacağız.

Bende yarın arayıp cinsler hakkında bilgi almayı düşünüyorum. Hangilerini getirebiliyolarmış falan onu öğreniyim. Konuyada yazalım bunları Arzu hanım ?

Yarın konuyu açıp bir görev dağılımı yaparız.O zaman yapılacaklar listesini çıkarır yaparız hepsini.Oradan devam ederiz konuya :)

Common Musk Turtle lar ve Mississippi Map ler 20 dolar civarındalar yurt dışında. Bence en uygun iki tür. Çünkü biri maksimum 20, diğeri 15 cm oluyorlar ve görünüşleri de çok güzel. Özellikle de map turtle ın.

Bende Map Turtle istiyordum zaten :) Peki ya Red Headed Podoc bulabilir miyiz acaba var mıdır ellerinde Emre bey? :)

Arkadaşlar yurt dışından gelme koşullarını iyi öğrenin. Hayvanların yolda eziyet çekmesini istemem. Ben bu yüzden katılımda bulunmadım.

zannetmyorm sonucta kacakcı gibi getrlmeyeck uygn firmalarla oldugu sürece zarar görmeden geleceklerine eminm

Umarım dediğiniz gibidir ama benim şüphelerim var yinede.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri